REKLAMA

TO NIE WASZA SPRAWA

▪ Halina Gajcy: po przeczytaniu wniosku Komisji Porządku Publicznego i Komunikacji , w którym komisja wnioskuje o ujednolicenie opłat czynszowych pobieranych przez dyrektorów szkół za wynajem mieszkań, poprzez dostosowanie ich do taryfikatora opłat za mieszkania komunalne zaczęłam się zastanawiać jaki cel mieli wnioskodawcy. Wyjaśnię dlaczego. Przed tym wnioskiem pan Karczewski był w szkole, dopytywał dyrektora o te sprawy i myślę, że uzyskał wyjaśnienia takie, jakie powinny być. Zostało to przedstawionej Komisji, która uznała, że należy taki wniosek postawić. Chciałam wyjaśnić po raz kolejny, bo dotyczy to mnie, gdyż mieszkam na terenie szkoły, opłacam swoje mieszkanie, płacę za śmieci, mam wodomierze - wszystko co potrzeba. Czynsze naliczane są tak samo, jak w mieszkaniach komunalnych. Tak samo, jak to wynika z uchwały Rady Miejskiej. Dotycyzy to każdego mieszkańca mieszkającego na terenie szkoły. To nie jest nic innego. To nie są mieszkania służbowe, więc nikt nie może dać mi innych ulg od tych, które należą mi się ze względu na uchwałę Rady Miejskiej. Mam dwie ulgi - mieszkam na poddaszu i sama ogrzewam sobie mieszkanie, czyli „odcięłam się” od szkoły. Jeszcze mam jedną ulgę, która chyba wynika z prawa budowlanego, bo mam mieszkanie gdzie są spady i w zależności od wysokości mam naliczone opłaty. Tak samo mają osoby, które mieszkają na terenie szkoły w Drogosławiu. mają takie same opłaty. Wszystko jest naliczane zgodnie z uchwałą miejskiej. To właśnie dlatego proszę, aby dać sobie spokój z tym wszystkim.
▪ Janusz Staniocha: wniosek Komisji wypłynął z wątpliwości, które narodziły się w trakcie omawiania wykonywania budżetu za 2013 r. Radni mieli różne pytania dotyczące wszystkich rozliczeń szkoły. Skarnibik przygotował odpowiedź, po zasięgnięciu opinii szkół, zostało nam to przedstawione. W czasie omawiania tej sprawy padły różne zapytania na temat rozliczania mieszkań. Nie mieliśmy konkretnej odpowiedzi na ten temat. Były za to wątpliwości pana Karczewskiego dotyczące ulg stosowanych przez dyrektorów szkół. My nie potrafiliśmy tego wytłumaczyć i nikt, kto był na komisji nie potrafił tego wytłumaczyć. W związku z tym padł taki wniosek celem ujednolicenia. Wkradła się wątpliwości w całej dyskusji, że w szkołach dzieje się nieco inaczej niż jest to rozwiązane dla całego systemu komunalnego. Po głosowaniu Komisji padł taki wniosek.

Więcej w najnowszym wydaniu Gazety Noworudzkiej nr. 894

Artykuły powiązane

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (56): TO NIE WASZA SPRAWA

Obrazek użytkownika Wyklęty
 • Wyklęty
 • 12-07-2014

Problemem nie jest fakt, że Pani Gajcy dostała kiedyś z Urzędu Miasta mieszkanie. Problemem jest to, że nadal w nim mieszka chociaż według jej oświadczenia majątkowego jest właścicielką mieszkania o wartości 136 tyś. złotych. Dlatego padają pytania- gdzie jest to mieszkanie?, kto w nim mieszka? ile mieszkań potrzebują Radni by oddać mieszkanie które kiedyś dostali od Urzędu Miasta, a które mogą dostać inni mieszkańcy miasta?, czy w Nowej Rudzie nie ma ludzi oczekujących na mieszkanie socjalne?
Obrazek użytkownika Kaj
 • Kaj
 • 12-07-2014

No jesli to prawda to byłby skandal, ludzie czekają na mieszkania po tyle czasu , kolejka długa a radni maja mieszkania prywatne i socjalne? coś tu nie halo ..
Obrazek użytkownika NR
 • NR
 • 13-07-2014

To jest prawda i to jest skandal! Dlatego pani radna się tak oburzyła. jak można ruszyć nietykalnych w Nowej Rudzie?? Przecież oni mogą wszystko! A ludzie?? Co ich ludzie obchodzą?? Wybrali?? To dieta się liczy i układy. Na szczęście to wszystko się kończy... Wybory się zbliżają. Wszystko w Naszych rękach!!!
Obrazek użytkownika roman
 • roman
 • 13-07-2014

Zastanawiam się jak ten przypadek ma się do Uchwały Rady Miejskiej w Nowej Rudzie NR 182/XXIII/08 z dnia 8 października 2008 r. w sprawie zasad wynajmowania lokali mieszkalnych wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Miejskiej Nowa Ruda? § 4. Pkt 1. Gmina wynajmuje lokale mieszkalne osobom pełnoletnim, które spełniają kryteria dochodowe określone w uchwale łącznie z jednym z następujących warunków: 1) nie posiadają tytułu prawnego do innego lokalu, a w przypadku małżonków żadnemu z nich nie przysługuje tytuł prawny do innego lokalu bądź budynku przeznaczonego na cele mieszkalne; 2) pozostają w trudnych warunkach mieszkaniowych. Czy burmistrz będzie miał odwagę odpowiedzieć na to pytanie?
Obrazek użytkownika roman
 • roman
 • 13-07-2014

Dodam jeszcze, że pani radna Gajcy weszła do Rady Miasta z listy PO. Podejrzewam, że teraz ważne będzie kto ujawnił tę sprawę. Jakie siły za tym stoją i jaki jest cel tego ataku :-))))))))) Być może nawet sama poseł Wielichowska wspomni o tym na swoim Monblogu.
Obrazek użytkownika Jahan
 • Jahan
 • 14-07-2014

Powinna zdac to mieszkanie i przeprosić i tyle. ALbo publicznie wyjasnić o co tu chodzi bo dziwne to wszystko...cos mi się nie chce wierzyc zeby to była prawda aby radna az tak bezczelnie łamała prawo które sama ustanawia . Moze sprawa ma drugie dno .
Obrazek użytkownika roman
 • roman
 • 14-07-2014

Redaktor Golak zapomniał napisać o oświadczeniu majątkowym radnego Golaka. Na szczęście są jeszcze rzetelni dziennikarze i można przeczytać o tym tu: http://wdolnymslasku.pl/artykuly/792-zagladamy-w-oswiadczenia-majatkowe-radnych-i-czlonkow-zarzadu-wojewodztwa-dolnoslaskiego
Obrazek użytkownika Mieszkaniec
 • Mieszkaniec
 • 15-07-2014

Pani radna powinna zdać to mieszkanie, a pieniądze które zaoszczędziła nie płacąc czynszu i nie ponosząc kosztów jak "zwykły śmiertelnik", oddać na cele dobroczynne. Jest wiele rodzin potrzebujących mieszkania, a i wpływ na konto domu dziecka w Nowej Rudzie też by się przydał. Czekamy!!!
Obrazek użytkownika Wyborca
 • Wyborca
 • 15-07-2014

Ta sprawa nie jest nowa. Sprawdzając oświadczenie majątkowe Pani Gajcy za 2010 rok zauważymy już wtedy mieszkanie ,którego właścicielką jest Pani Halina. Pani Halina Gajcy należy do koalicji rządzącej naszym miastem. Nie wierzę, że ludzie którzy znają się jak "łyse konie" nie wiedzieli o tych nieprawidłowościach. Przez tyle lat zarówno Pan Burmistrz jak i Przewodniczący Rady Miasta przymykał na taki proceder oczy? Jeżeli jest to prawda to w moich oczach widzę noworudzkich radnych jako małych ludzi o niskim kręgosłupie moralnym, robiących drobne interesy kosztem najbiedniejszych w naszym mieście!!! Jako mieszkaniec i przyszły wyborca proszę o dokładne wyjaśnienie całej sprawy.
Obrazek użytkownika LPP
 • LPP
 • 16-07-2014

Trafiłeś w sedno sprawy szanowny wyborco. Kręgosłup moralny we władzach Nowej Rudy już dawno amputowali. Obecna władza jest tylko dla samej siebie a społeczeństwo się nie liczy. Ale bez obaw. W listopadzie wszystko się odmieni. Przyjdą nowi radni, być może nowy burmistrz to wszystko wyjaśnią. Należy zrobić wielki porządek w mieście, bo do tej pory to wszystko jak widać jest zamiatane pod dywan. I to nie ważne czy burmistrzem będzie Pan Szyszka, Pan Cyman, Pan Czerwiński, (słyszy się na ulicach że i Pani Wielichowska się szykuje), czy Pan Kiliński. Ważne aby powołać nowe osoby do rady , która jest nieudolna.
Obrazek użytkownika roman
 • roman
 • 16-07-2014

LPP, nie masz racji. Pewny jestem, że 70% obecnych radnych ponownie zostanie wybrana. Noworudzianie niczego nie potrafią się nauczyć. Przeleci się taki jeden z drugim emeryt górniczy po osiedlu, cuda naobiecuje i wygra. Albo nauczyciel, bo jak nie głosować na nauczycieli? I policjant w radzie się znajdzie bo park posprząta, to znaczy zleci sprzątanie jak mu dadzą ludzi :-))) Kiliński też wygra, tak jak ludzie nie chcą, ale głosują na PO, bo kogo wybrać? Pokopalniana mentalność noworudzian jest nie do zmienienia. Bo my noworudzianie w d..pę braliśmy i brać będziemy - jakby powiedział minister Sienkiewicz (PO).
Obrazek użytkownika LPP
 • LPP
 • 16-07-2014

No to zróbmy coś aby taki scenariusz jaki opisujesz nie miał miejsca bo pozostanie nam wyjechać z tego miasta. Nowa Ruda zasługuje na znacznie więcej jak to co obecnie posiada.
Obrazek użytkownika roman
 • roman
 • 16-07-2014

A co my możemy zrobić? Ci, którzy powinni być w radzie, to nawet nie chcą startować do wyborów. Nie chcą po prostu ujawniać swoich dochodów i majątku w oświadczeniu majątkowym. Po co mają to robić, żeby później redaktor Golak podniecał się tym w GN? A tacy ludzie powinni być w radzie, którzy już do czegoś doszli i byle mieszkanie komunalne nie będzie dla nich łakomym kąskiem :-)))))) Inni pchają się tylko aby dorobić do skromnej emerytury górniczej albo skromnej pensji nauczyciela, policjanta czy taksówkarza i przy okazji rodzinie pomóc.
Obrazek użytkownika mj
 • mj
 • 16-07-2014

wystarczy żeby radni nie mieli diet i już ...od razu 90 % radnych obecnych nie wystartuje .... może wtedy będą starowac tacy co chcą coś zrobić /oby dobrego/ a nie dorobić
Obrazek użytkownika roman
 • roman
 • 16-07-2014

Masz mj 100% racji, tylko pamiętaj, że to radni samo sobie ustalają wysokość diet. Ja w swoim okręgu zagłosuję na takiego kandydata, który mi to pisemnie zagwarantuje. Zagwarantuje, że złoży projekt uchwały obniżający diety i zagłosuje za nim. Jeśli zrobicie to w innych okręgach, to może uda się przeforsować taką uchwałę. Dieta ma rekompensować utracone zarobki za pracę w radzie. Jakie zarobki traci emeryt górniczy?
Obrazek użytkownika Kataryniarz
 • Kataryniarz
 • 17-07-2014

To byłoby super, jesli dieta tylko miała rekompensować utracone zarobki- sesja trwa pare godzin , komisje też zazwyczaj krócej więc taki np: nauczyciel za nieobecność w szkole dostałby za te parę godzin w miesiącu parę groszy i po sprawie a nie kupa nauczycieli w radzie i dorabiają do "biednej" pensji nauczycielskiej biorąc po tysiaka miesięcznie, bez sensu , w szkole dyrektor głowi sie jak zastepstwa zrobić...itp... każdy ma problem , jakby diety zabrali pewnie z nauczycieli tez by nikt nie wystartował, moge sie mylic ale żaden z obecnych na pewno by się tam juz tak garnął , emeryci górniczy i związkowcy też . Jeszcze trzebaby było uważać na takich co są bardzo zaradni i pchają sie do rady zeby stołki potem okupywać-rodzinka pracuje później w spólkach miejskich, urzędach itp...może u nas nie ma tak ale w Polsce na pewno są przypadki
Obrazek użytkownika roman
 • roman
 • 17-07-2014

Pytajcie się kandydatów na radnych o te diety, gdy będą was namawiać do głosowania na siebie. Pytajcie czy będą za obniżeniem diet. Może redaktor Golak będzie miał odwagę i napisze o tym w GN. Jeśli ma jaja i nie boi się taty-radnego.... :))))))
Obrazek użytkownika oburzona
 • oburzona
 • 17-07-2014

ludzie czepiacie sie jednej radnej a ja wam powiem że to jedno mieszkanie to nic czemu nie czepiacie się pustostanów komunalnych ludzie za granicą siedza a mieszkania puste niszczeją albo są nielegalnie wynajmowane , pójde dalej mieszkania stoją puste najemca za granicą nie płaci a mieszkania nie można mu zabrać bo taka procedura , może tym byście sie zajeli to nie jedno mieszkanie i kwoty dużo wyszższe niż mieszkanie jedno czy dwa pani radnej, a swoją drogą to kto czerpie korzysci i przymyka oko na taki proceder szerzący się w nowej rudzie no panowie może odwiedźcie inne instytucje i zapytajcie sie co z tamtymi mieszkaniami i ile miasto na tym traci !!!!!!!!!!!!!
Obrazek użytkownika mieszkaniec II
 • mieszkaniec II
 • 17-07-2014

idź się lecz człowieku
Obrazek użytkownika roman
 • roman
 • 17-07-2014

Pan radny się odezwał? :-)))))))))))))))))
Obrazek użytkownika oburzona
 • oburzona
 • 17-07-2014

roman sprecyzuj bo nie wiem do kogo to ?
Obrazek użytkownika Wyklęty
 • Wyklęty
 • 17-07-2014

Romuś- nareszcie opuściłeś ciemną stronę mocy. Gratuluje!!!!!!
Obrazek użytkownika Wyklęty
 • Wyklęty
 • 17-07-2014

oburzona - mam wrażenie,że jesteś bezpośrednio zainteresowana wyciszeniem sprawy Radnej Gajcy. Jeżeli pozwolimy na działania nieetyczne radnym, to do czego to doprowadzi? Problem który przedstawiłaś jest bardzo ważny ale to forum chyba go nie rozwiąże. Natomiast Pani Gajcy jest tylko pierwszą osobą z Rady Miasta którą się tu zajmujemy. Mam wrażenie , że pojawią się w najbliższym czasie następne nazwiska naszych wspaniałych radnych.
Obrazek użytkownika roman
 • roman
 • 17-07-2014

Oburzona, chodzi o mieszkańca II. Wyklęty, zawsze jestem za prawem i sprawiedliwością :-))))
Obrazek użytkownika Wyklęty
 • Wyklęty
 • 17-07-2014

Romuś jeżeli zawsze jesteś za prawem i sprawiedliwością to musisz szybko spotkać się z Panami: Tyńcem i Szwedem. Razem możecie założyć takie noworudzkie Ich Troje.
Obrazek użytkownika roman
 • roman
 • 17-07-2014

wyklętuś, co cię tak boli prawo i sprawiedliwość??? Złe wspomnienia??? :-))))))
Obrazek użytkownika oburzona
 • oburzona
 • 18-07-2014

drogi romanie mylisz się nie zależy mi na wyciszeniu sprawy wrecz przeciwnie właśnie w tym kontekście poruszyłam prawdziwe sedno bo dlaczego w obliczu wyborów czepiacie się pojedyńczych radnych to jest kropla w morzu ja pokazałam ogrom sprawy którą nikt sie nie interesuje bo dotyczy ogółu ,a ta sprawa bezpośrednio mi ciąży osobiście nakopałabym wszystkim radnym bez względu na na przynależność polityczną za bagatelizowanie sprawy lokali komunalnych i socjalnych które nie należą się osobą je otrzymującym czy już posiadającym gdzie jak słusznie zauważono wiele rodzin pozostaje bez dachu nad głową .
Obrazek użytkownika oburzona
 • oburzona
 • 18-07-2014

przepraszam odpowiedz do komentarza wyklętego przepraszam romanie ( chyba imię mi się spodobało :) ) natomiast jeszcze dodam że skoro to forum nie rozwiązuje spraw to poco tu cokolwiek pisać ,tzn że sprawy pani radnej też nie rozwiaże, a na nieetyczne działanie pani radnej proszę dowody jest ona osobą publiczną więc wiadomo że będzie obrzucana błotem jak każda osoba medialna poza bzdurami które tu przeczytałam nie natknęłam się na żden dowód, dlatego uważam że jesto brudna wojna przedwyborcza która nic nie zmieni a ulży tylko paru pismakom ,i starym baranom którzy nie maja co robić w domach i szukają sensacji
Obrazek użytkownika oburzona
 • oburzona
 • 18-07-2014

a wiecie co mnie najbardziej wkurza to to że jak jakiś czas temu próbowałam zainteresowąć tą sprawą media urzedników to trafiłam na mur a jak jedna pani radna teoretycznie posiada jedno mieszkanie komunalne i coś tam teoretycznie jest nie tak to proszę jak afera się zrobiła śmiechu warte. wolna prasa nieskorumpowani politycy i oddani sprawie radni -bzdura !!!!!!!!!!!!!
Obrazek użytkownika roman
 • roman
 • 18-07-2014

Oburzona, kropla drąży skałę. Od czegoś trzeba zacząć. Zacytowałem odpowiedni przepis i czekam aż ktoś się odniesie do tego konkretnego przypadku pani radnej, Tak, najpierw trzeba załatwić pojedyńcze przypadki. Uważasz, że kompleksowo sprawę mieszkań komunalnych załatwi radna, która sama ma coś za uszami, albo radny taksówkarz, który jest przyjacielem połowy mieszkańców NR? :-))))
Obrazek użytkownika oburzona
 • oburzona
 • 18-07-2014

mój drogi romanie i tu się mylisz nie pojedyńcze przypadki bo na tym się niestety skończy jak coś załatwiać to tak żeby to miało ręce i nogi co da napiętnowanie jednego przypadku jak i tak ludzie bez mieszkań jak byli tak będą a przecież to chodzi o to żeby zmienić i polepeszyć zycie mieszkańców ,jak dla mnie romanie jesteś mściwym egoistom i na radnego też się nie nadajesz , a w czym ci przeszkadza że ktoś jest przyjacielem połowy mieszkańców to chyba dobrze zabrzmiało fajnie radny przyjaciel to taki który pomoże -prawda? czyli pracuje dla ludzi, ja sie zastanawiam co ty masz za uszami i skąd tak dobrze sie orientujesz w odpowiednich przepisach i ile zyskasz oczerniając paru konkurencyjnych radnych mój drogi romanie , a poza tym od kiedy to jeden radny decyduje czy załatwia sprawy z tego co wiem to decyzje podejmuje ogół czyli wychodzi że wszyscy radni sa do dupy maja coś za uszami a nie jeden czy dwa przypadki , co chcecie osiągnąć dla miasta i ludzi załatwiajac radnych na ich miejsce przyjdą inni i co coś się zmieni nagle aniołow wybierzemy do nieba trafimy bzdury może tak pomślimy co zrobić by ludziom żyło sie lepiej a nie jak wykończyć radnych
Obrazek użytkownika roman
 • roman
 • 18-07-2014

oj oburzona, udowodniłaś wypowiedzią powyżej, że osobiście jesteś związana ze sprawą opisaną w artykule. Porządki trzeba robić od samej góry, od was. Mamy przymykać oczy na wasze "drobne" machlojki? :-)))) A od najemcy mieszkania komunalnego czasowo pracującego zagranicą, wymagać? Jak radny przyjaciel mieszkańców ma robić porządki z mieszkaniami, jeśli np. mieszkanie komunalne podnajmuje komuś jego przyjaciel? A co do przepisów, to po to jest internet i w 5 minut można znaleźć odpowiedni przepis. Nie zamierzam kandydować na żadne stanowisko publiczne. Nie interesuje mnie podbieranie kasy biedniejszym.
Obrazek użytkownika oburzona
 • oburzona
 • 18-07-2014

oczywiście romanie że jestem i się nie wypieram ale nie jak to zasugerowałeś jako radna a wręcz przeciwniwe jako zwykła mieszkanka która walczyła o mieszkanie komunalne stojace pusto i nie dlatego że czasowo ktoś przebywa za granicą a od kilku lat i na dodatek dom buduje a tomieszkanie wynajmuje i takich spraw jest mnóstwo ty nie orientujesz sie w najmniejszym stopniu co dzieje sie w nowej rudzie , a pozatym dochód takiego pracujacego za granicą przekracza dopuszczalny dochód dla najemcy lokalu komunalnego ,więc przestań pieprzyć głodne kawałki , jak masz internet to sobie poczytaj i właśnie o to walcze o sprawiedliwe dysponowanie mieniem mieszkańców , i gdzieś mi lata jeden czy drugi radny i ich majątki dla mnie liczy sie co robią dla ludzi , a system pracy i płacy jest logiczny skoro wykonują usługe to otrzymują wynagrodzenie ciekawe czy romanie ty pracujesz za darmo a na mieszkańców nowej rudy nie składaja sie tylko biedni ludzie bo i bogaci płacą podatki a co za tym idzie ich pieniądze tez służą do wypłacania wynadrodzeń dla radnych
Obrazek użytkownika Red
 • Red
 • 18-07-2014

Do oburzonej. Przykład idzie z góry. Załatwmy najlepiej obie rzeczy na raz, a nie bronisz na siłę pani radnej, która jest współwinna takiej sytuacji mieszkaniowej w mieście, bo cała rada o tym decyduje. Do tego sama gra nieczysto i wykorzystuje swoją pozycje do zarabiania i oszczędzania pieniędzy. I wiesz co jeszcze? Wolę radnego, który się zna na przepisach, interesuje się i dokształca pełniąc funkcję radnego, niż przyjaciela taksówkarza machającego do wszystkich z auta, który jak go zapytasz po sesji nad czym głosował i dlaczego tak a nie inaczej to nie potrafi odpowiedzieć, bo po prostu nie ma o tym pojęcia. Można go lubić, ale czy on jest pożyteczny dla miasta i mieszkańców?? Krótko. Idź do niego i powiedz, że nie masz gdzie z dziećmi mieszkać, a twój przyjaciel radny zamiast ci pomóc to ci pomacha z auta. Taki jest fajny... Przypadków takich w tej radzie jest wiele. Czas na zmiany!!!
Obrazek użytkownika oburzona
 • oburzona
 • 18-07-2014

razi mnie taka postawa jak twoja romanie system w polsce jest taki jaki jest są posłowie senatorowie radni itp pobierają oni wynagrodzenie za swoją pracę i tyle tak jest było i będzie i jak bym była radną też bym chciała za to kase bo to ciężki i niewdzięczny kawałek chleba a jeszcze raz tłumacze że żaden radny sam nie wychamuje lub nie narzuci konkretnych rozwiązań bo do tego potrzebna jest większość głosów więc nie pisz mi bzdur że jeden radny wstrzymuje rozwiązanie sprawy mieszkań bo ten radny taksamo ma znajomego z mieszkaniem jak i znajomego który oczekuje na mieszkanie bo jest przyjacielem wielu ludzi jak sam powiedziałeś ja mam pretesje do wszystkich radnych że nic z tym nie robią bo ktoś kto siedzi wyżej pociąga za sznurki i czerpie z tego korzyści
Obrazek użytkownika oburzona
 • oburzona
 • 18-07-2014

o następny dobrze poinformowany ,Red a może ty zostań radnym to przyjde do ciebie po mieszkanie . jak wcześniej stwierdziliśmy nie ma tych mieszkań a nie ma bo ustawa jest do dupy a tą ustawę może zmienić radni podkreślam radni a nie jeden , z pustego to i salomon nie naleje i tu racja czas na zmiany i to całościowe a nie pojedyńczych egzemplarzy jedno wielkie bagno
Obrazek użytkownika oburzona
 • oburzona
 • 18-07-2014

zresztą ta dyskusja zaczyna być śmieszna ,bo ja w cale nie bronie radnej to tylko myślący jedno punktowo tak sadzą , a zresztą dlaczego nie a właściwie to bronie bo jako jedyna pewnie nie skłamała i to się liczy a że oszczędza to coś złego też sie chwali rezolutna babka , a co z innymi radnymi gdzie maja poukrywane swoje majątki dyskutantów widzę wielu ale żeby coś zrobić to nie ma komu
Obrazek użytkownika roman
 • roman
 • 18-07-2014

Sorry, oburzona, ale strasznie obniżyłaś poziom dyskusji. Ja nie potrafię zejść do twojego poziomu. Ja nie będę bił głową o podłogę przed radnymi albo innymi posłami. Dla mnie to tacy sami ludzie, jak inni.
Obrazek użytkownika oburzona
 • oburzona
 • 18-07-2014

oj romanie nie przepraszaj po angielsku to już w słowniku polskim słów brak, a do twojego poziomu to ja się zniżyłam bo niestety zrobiliście sobie pożywke z majątku pani radnej a sedno sprawy w nowej rudzie leży gdzie indziej i to próbowałam wskazać że skupianie się na majątku pani radnej nie zlikwiduje problemu ,chociaz masz racje sa to tacy sami ludzie ,jak my i mamy prawo wymagać od nich załatwiania naszych spraw bo my ich wybraliśmy ale nie mamy prawa publicznie mieszać z błotem drugiego człowieka czy to jest radny ,lekarz ,gónik grabarz itp. sa inne sposoby na wyjasnienie takich spraw a przedewszystkim trzeba miec dowody których nadal nikt tu niezademonstrował .pozdrawiam romanie :)
Obrazek użytkownika DR
 • DR
 • 18-07-2014

a tacy jedni na zaułku mają mieszkanie komunalne i dom i ziemie na własność
Obrazek użytkownika blebleble
 • blebleble
 • 18-07-2014

A takich jest więcej roman coś o tym wie. hehehe. Proponuję zrobić quiz. I zadać 1 pytanie. Kim jest Roman. Podpowiedź 1 . Roman ma czas zawsze na siedzenie na tym forum. Podpowiedź 2 . Roman zawsze odpowiada i wprowadza haos w poszczególnych tematach, sztucznie wywołując wasze oburzenie. Podpowiedź 3. Roman zawsze twierdzi że nie zamierza kandydować itp, jednak oczernia co chwilę jakiegoś radnego - niby nie mając żadnego celu politycznego. Podpowiedź 4 . Roman się nigdy nie przedstawił z nazwiska, zresztą imię Roman też może być podane fałszywie. Jakieś propozycje ?
Obrazek użytkownika roman
 • roman
 • 18-07-2014

no to mnie masz :-))))) Marzę o stanowisku radnego i pensji 1000 zł. W końcu należy mi się :-))))
Obrazek użytkownika ubawiona
 • ubawiona
 • 18-07-2014

należy ci się kaftan i kierunek stronie ,bo skoro o tym nie marzysz i kpisz z pensji to coś się sierściuchu do tych radnych tak przyczepił przyznaj się żal ci jesteś nikim poudzielać się możesz tylko na takich forach a radny to gość co nie roman :)))))))))))))))
Obrazek użytkownika roman
 • roman
 • 18-07-2014

Stara radziecka szkoła: kto nie z nami, ten psychiczny. Rodzice ubecy wpoili ci to? :-)))))
Obrazek użytkownika ubawiona
 • ubawiona
 • 18-07-2014

buziaczki roman ,zaczynasz się denerwować , pamiętaj opanowanie to połowa sukcesu emerytura za niska frustracja cię dopadła , trzeba medyka odwiedzić to zapewne jakieś stany chorobowe ;DDDDDDDDDD
Obrazek użytkownika roman
 • roman
 • 18-07-2014

Widzicie, jak w NR układ mocno się trzyma. Widłami od koryta nie odgonimy świń :-)))))
Obrazek użytkownika ubawiona
 • ubawiona
 • 18-07-2014

żal mi cię romanie -widzimy widzimy twoją obsesję ,wybacz ale zrobiłeś się monotematyczny i nudny wole pooglądać trudne sprawy są ciekawsze niż twoje wypowiedzi zgorzkniałego chorego starca.
Obrazek użytkownika pixidixi
 • pixidixi
 • 18-07-2014

Przepraszam, że zaśmiecę wątek ale podczas ostatniej wizyty na NR24 pozwoliłem sobie dodać komentarz w temacie którego już nie ma na stronie NR24. Chodziło o pana Tyńca i jego kategoryczne stwierdzenia dotyczące przyszłych wyborów samorządowych, jego kandydata itd. Jako, że niezbyt często zaglądam na forum, a dzisiaj mnie wzięło :), to zdziwienie moje brakiem w/w artykułu jest tym większe im dłużej szukam owego na NR24. Czyżby pan Tyniec, znany z tego, że ma brata aktora, były pięciodniowy kandydat na Burmistrza Nowej Rudy obsadzający się obecnie w fotelu Posła RP miał aż tak duży wpływ na redakcję NR24? Jak pan Tyniec był tak głupi, że zapodał taki tekst na stronę to trzeba go zachować dla potomności a nie zrzucać mając nadzieję, że nikt nie zauważy tego służalstwa redakcji. Czy nikt w redakcji nie pomyślał, że może ktoś zrobił zrzut ekranu. jeżeli po blisko godzinie przeszukiwania stron nie znalazłem w/w artykułu a jednak istnieje gdzieś na portalu to oczywiście cofam wszystkie oskarżenia redakcji o stronniczość, brak obiektywizmu, manipulacje urzyszkodnikami i przepraszam licząc na linka.
Obrazek użytkownika Wyklęty
 • Wyklęty
 • 18-07-2014

pixidixi- temat istnieje i jest twój komentarz. Wchodzisz na Wydarzenia , następnie Gmina Radków i pojawia ci się kabaret z Panem Tyńcem i Szwedem. Ale równie dobrze możesz napisać do Romana on jest za prawem i sprawiedliwością pisaną z małej litery. Roman tylko już nie szczekaj do mnie bo dwie kobiety zrobiły już z Ciebie miazgę i nie mam sumienia kopać leżącego. Pozdrowienia dla inteligentnych Pań od jedno punktowego myśliciela .
Obrazek użytkownika NR
 • NR
 • 18-07-2014

Najlepiej! Niech radni robią co chcą, bo pustostany w mieście. A kto ma się tym zająć jak nie rada miejska?? A jak oni się takimi rzeczami mają zająć, jak sami kręcą lody na lewo i prawo?? Pani Gajcy mało?? A co z radnym, który dzierżawi działkę z miasta mimo, że jest to niezgodne z prawem?? Nazwisko, konkrety?? To forum działa tak sprawnie,że myślę że 2-3 dni i ktoś to nazwisko wpisze. Też bym chciał po układzie dostać fajną działeczkę z miasta.

Co wiesz o Czechach? Czy znasz wystarczająco dobrze Polskę? Weź udział w Konkursie Wiedzy o Polsce i Czechach. Już 2 grudnia w Nowej Rudzie.

foto: pixabay.com

Podczas ostatniego zebrania wiejskiego w Jugowie praktycznie jednogłośnie zapadła decyzja o tym, że powinna pojawić się sygnalizacja świetlna. Ale nie we wsi, ale na noworudzkiej obwodnicy, na skrzyżowaniu z drogą prowadzącą do Jugowa. Zebrano w tej sprawie kilkaset podpisów.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×