REKLAMA

Dostali kasę na pomoc

foto: pixabay.com

Będą dalej pomagać, a mieszkańcy nie zostaną pozostawienie samym sobie. Władze Nowej Rudy wesprą finansowo noworudzki oddział Federacji Konsumentów.

Przynajmniej przez najbliższe miesiące pomoc dalej będzie udzielana, bo znalazły się pieniądze na utrzymanie noworudzkiego oddziału. - W tym roku, podobnie jak i w latach poprzednich, władze miasta wesprą Federację Konsumentów kwotą 7 tys. zł - zapewnia Krzysztof Czajka, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie. Noworudzki oddział Federacji Konsumentów działa w mieście od 32 lat. Zakładała go Leokadia Grzybowska. Od 15 lat jej prezesem jest Danuta Łącz. Jeszcze kilka lat temu liczba spraw, z którymi mieszkańcy zwracali się o pomoc do federacji wynosiła ok. 218 rocznie. Teraz przekracza już ponad tysiąc rocznie. Najczęściej ludzie potrzebują pomocy po tym, jak podpisali niekorzystne umowy i zostali oszukani. - Najwięcej spraw dotyczy umów zawieranych na pokazach np. garnków i pościeli. Ostatnio, właśnie podczas takiego pokazu, jedna pani została oszukana na 10 tys. zł - mówi Danuta Łącz, prezes noworudzkiego oddziału Federacji Konsumentów. - Inne sprawy dotyczą np. zawartych umów energetycznych, czy tych z operatorami sieci komórkowych. Coraz częściej też mieszkańcy przychodzą też o pomoc w sprawach prywatnych - dodaje Danuta Łącz.

Gdzie po pomoc?

Siedziba noworudzkiego oddziału Federacji Konsumentów mieści się przy ul. Kościelnej 1. Biuro czynne jest we wtorki od godz. 12:00 do 16:00 oraz w środy i czwartki w godz. od 9:00 do 13:00.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Dostali kasę na pomoc

Na noworudzkim cmentarzu wylano środek chwastobójczy, który popalił dosłownie wszystko.

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na nowaruda24.pl
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×