REKLAMA

Okradali altanki

Sprawcy pod osłoną nocy włamali się do dwóch altanek i ukradli przedłużacze, kable oraz metalowe przedmioty

Myśleli, że sprawa przycichnie i nikt się nie dowie o włamaniach. Policjanci z Nowej Rudy zatrzymali 43- letniego mężczyznę, który z 21-latkiem włamali się do altanek na ogródkach działkowych i ukradli przedłużacze i metalowe elementy znajdujące się w pomieszczeniach. Teraz odpowiedzą za kradzieże z włamaniem. 

Do włamań doszło w ubiegłym tygodniu na terenie ogródków działkowych w Nowej Rudzie. Jak ustalili policjanci sprawcy pod osłoną nocy włamali się do dwóch altanek i ukradli przedłużacze, kable oraz metalowe przedmioty. W wyniku pracy operacyjnej oraz zgromadzonego materiału funkcjonariusze wytypowali sprawców przestępstw. Okazali się nimi 43-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego oraz jego młodszy kolega 21 -latek. Policjanci część skradzionego mienia odzyskali.

Mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty przestępstw kradzieży z włamaniem. Okazało się, że 47-letni podejrzany był już w przeszłości karany za podobne przestępstwa. Dlatego odpowiadać będzie karnie w warunkach powrotu do przestępstwa i grozi mu w tym przypadku kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat. Natomiast 21 -latkowi za kradzieże z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Okradali altanki

Co wiesz o Czechach? Czy znasz wystarczająco dobrze Polskę? Weź udział w II Konkursie Wiedzy o Polsce i Czechach. Już 8 października w Nowej Rudzie.

Proboszcz wyjaśnienie napisał. Biskup je przyjął.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×