REKLAMA

Odtworzą zbiorniki w lesie

foto ilustracyjne: pixabay.com

W leśnictwie Kalenica odtworzone zostaną dwa zbiorniki wodne.

- Odtworzone zostaną dwa zbiorniki na końcu ul. Pniaki w Jugowie. Tam jest takie miejsce, gdzie kiedyś stał budynek, a teraz jest tylko polana. Kiedyś były tam zbiorniki na potoku. My te zbiorniki chcemy odtworzyć w układzie kaskadowym, więc będą dwa - mówi nam Andrzej Palmowski, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Jugów. - Zbiorniki były w tym miejscu jeszcze w czasach niemieckich. Na starych mapach są te miejsca zaznaczone. W tej chwili są tam powycinane drzewa, więc widać jak one wyglądały kiedyś - przypomina Palmowski.
Zatrzymać wodę w lesie
Po co leśnicy chcą odtworzyć zbiorniki w leśnictwie Kalenica? Wszystko spowodowane jest zmianami klimatycznymi. - Mamy w tej chwili duże okresy suszy. Ilość wody się zmniejsza w związku z tym odtworzymy je dla poprawienia warunków klimatycznych, utrzymania poziomu wody gruntowej i zwolnienia spływu wód opadowych - wylicza Andrzej Palmowski.
Skorzystają mieszkańcy?
To są zbiorniki, które w późniejszym czasie mogą stać się miejscem wypoczynku dla ludzi. – Przy pozostałych zbiornikach, które wybudowaliśmy powstają np. ławki. Mieszkańcy i turyści je odwiedzają, żeby posiedzieć, czy wypocząć - przypomina Palmowski. W ostatnich latach podobne zbiorniki powstały m.in. w lesie w Ludwikowicach Kł. Zbiorniki retencyjne i przeciwpowodziowe wybudowano również w Ścinawce Śr., w Ścinawce Gr. oraz w Ścinawce Dol. Odnowiono też staw znajdujący się niedaleko leśniczówki w Bożkowie.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Odtworzą zbiorniki w lesie

Kolejne trzy miesiące spędzi w areszcie Jakub K., któremu prokuratura postawiła zarzut spowodowania tragicznego wypadku w Słupcu. Zginęły w nim trzy młode osoby.

foto: użyczone

Wracamy do sprawy martwej łani, która przed Bożym Ciałem padła w Bartnicy. Do naszej redakcji przyszedł list, w którym gorzkie słowa padają pod adresem łowczych z Koła Łowieckiego „Knieja”.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×