REKLAMA

Znalazła się kasa, aby biedni nie trafili na bruk

foto: pixabay.com

Dzieci bez prawdziwych rodziców i dorośli potrzebujący wsparcia z Nowej Rudy nie muszą się już martwić. Udało się znaleźć 171 tys. zł, dzięki którym potrzebujący nie trafią na bruk w tym roku.

Pieniądze były potrzebne, bo m. in. do rodzin zastępczych trafiło więcej dzieci niż na początku roku zakładali pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie. Systematycznie zwiększa się też liczba chętnych do zamieszkaniach w publicznych Domach Pomocy Społecznej. - Spodziewaliśmy się wzrostu liczby dzieci w pieczy zastępczej, ale nie spodziewaliśmy się aż tak dużego wzrostu. Ok. 25 dzieci trafiło do rodzin zastępczych. We wrześniu spodziewaliśmy się, że to będzie ok. 10 osób - przyznaje Barbara Sobczak z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. - Zwiększa się też systematycznie liczba podopiecznych Domów Pomocy Społecznej. Usługi opiekuńcze, które zapewnia starszym osobom np. rodzina nie wystarczają - zaznacza Sobczak.

Liczby mówią wszystko

M. in. w rodzinach zastępczych przebywa obecnie 91 dzieci z terenu naszego miasta. Tylko w tym roku sąd zdecydował, że trafiło tam 27 osób. Najniższy, pełny miesięczny koszt utrzymania dziecka w domu dziecka w tym roku to 3 tys. 651 zł. Najwyższy 4 tys. 676 zł. Ale są wyjątki. - Koszt utrzymania dziecka w placówce opiekuńczo-wychowawczej typu specjalistyczno-terapeutycznego to 6 tys. 900 zł. miesięcznie - przypomina Barbara Sobczak. W tym toku minimalny miesięczny koszt utrzymania jednego mieszkańca w Domu Pomocy Społecznej to 3 tys. 504 zł, a maksymalny ok. 4 tys. zł. Mieszkaniec DPS -u na ten cel przeznacza 70 proc. swojej emerytury, czy renty. Resztę kasy dokładają samorządowcy z budżetu miasta.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Znalazła się kasa, aby biedni nie trafili na bruk

foto: pixabay.com

Jest prawomocny wyrok. Była pracownica Agroregu Agata O. została skazana, a miłosna historia rodem ze szklanego ekranu dobiegła końca. Dziś Arkadiusz Wasilewski, wrocławski przedsiębiorca ostrzega mężczyzn przed kobietami, takimi z jaką on się związał.

Zdjęcie zostało wykonane o godz. 18.03 przed Schroniskiem na Szczelińcu - kilka osób relaksuje się, podziwia widoki, spokój, cisza…

Park Narodowy Gór Stołowych informuje, że w związku z ekstremalnie wzmożonym ruchem turystycznym w godzinach szczytu (godz. 10-15) może nastąpić krótkotrwała przerwa w sprzedaży biletów na trasę turystyczną na Szczelińcu Wielkim.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×