REKLAMA

Śledztwo w toku

Rozstrzygnięć w sprawie śmierci noworodka w toalecie internatu Regionalnej Szkoły Turystycznej w Polnicy-Zdroju nie ma

- Decyzje w tej sprawie prawdopodobnie zapadną pod koniec października lub w pierwszej połowie listopada – zapowiada Jan Sałacki, szef kłodzkiej prokuratury rejonowej. Przypomnijmy. Do tragedii doszło we wrześniu ubiegłego roku. 18-letnia wtedy uczennica ze Ścinawki Górnej urodziła w toalecie dziecko. Noworodek wpadł do muszli klozetowej i się utopił. Sąd skazał matkę dziecka na rok więzienia w zawieszeniu na 5 lat. W czerwcu tego roku prokuratura, po zawiadomieniu złożonym przez jedną z mieszkanek Kłodzka, wznowiła postępowanie. Tym razem ustala, czy nie doszło do zaniedbań ze strony szkoły. Mieszkanka powiatu kłodzkiego, która złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, nie ma wątpliwości, że w szkole zawiódł system opieki. - Szkoła to nie jest tylko placówka, która ma edukować – twierdzi. - Ma też spełniać funkcje wychowawczo-opiekuńcze. Tymczasem nauczyciele i wychowawcy tłumaczą sytuację, stwierdzili, że Paulina M. nie przyznawała się, iż jest w ciąży. Trudno w to uwierzyć, bo dziewczyna była w 9 miesiącu ciąży. Śledztwo, podjęte przez prokuratora, ma wyjaśnić tę wątpliwość, ale także kilka innych.

 

 

Czytaj więcej najnowszym 1011 nr Gazety Noworudzkiej

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Śledztwo w toku

foto: Fundacja Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody

Trzy miesiące pozostały właścicielowi zamku w Ratnie Dolnym na zrealizowanie obowiązków jakie nałożył na niego konserwator zabytków. To chyba nierealne, więc co wtedy?

foto: pixabay.com

Będzie podwyżka, ale nie wiadomo jeszcze kiedy i jak duża. Już niedługo mieszkańcy miasta i gminy Radków zapłacą więcej za odprowadzenie ścieków. A podwyżka cen wody - jak zapewnia Michał Punda, prezes Radkowskich Usług Komunalnych - będzie jedynie symboliczna.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×