REKLAMA

Śledztwo w toku

Rozstrzygnięć w sprawie śmierci noworodka w toalecie internatu Regionalnej Szkoły Turystycznej w Polnicy-Zdroju nie ma

- Decyzje w tej sprawie prawdopodobnie zapadną pod koniec października lub w pierwszej połowie listopada – zapowiada Jan Sałacki, szef kłodzkiej prokuratury rejonowej. Przypomnijmy. Do tragedii doszło we wrześniu ubiegłego roku. 18-letnia wtedy uczennica ze Ścinawki Górnej urodziła w toalecie dziecko. Noworodek wpadł do muszli klozetowej i się utopił. Sąd skazał matkę dziecka na rok więzienia w zawieszeniu na 5 lat. W czerwcu tego roku prokuratura, po zawiadomieniu złożonym przez jedną z mieszkanek Kłodzka, wznowiła postępowanie. Tym razem ustala, czy nie doszło do zaniedbań ze strony szkoły. Mieszkanka powiatu kłodzkiego, która złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, nie ma wątpliwości, że w szkole zawiódł system opieki. - Szkoła to nie jest tylko placówka, która ma edukować – twierdzi. - Ma też spełniać funkcje wychowawczo-opiekuńcze. Tymczasem nauczyciele i wychowawcy tłumaczą sytuację, stwierdzili, że Paulina M. nie przyznawała się, iż jest w ciąży. Trudno w to uwierzyć, bo dziewczyna była w 9 miesiącu ciąży. Śledztwo, podjęte przez prokuratora, ma wyjaśnić tę wątpliwość, ale także kilka innych.

 

 

Czytaj więcej najnowszym 1011 nr Gazety Noworudzkiej

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Śledztwo w toku

Co wiesz o Czechach? Czy znasz wystarczająco dobrze Polskę? Weź udział w Konkursie Wiedzy o Polsce i Czechach. Już 2 grudnia w Nowej Rudzie.

foto: pixabay.com

Podczas ostatniego zebrania wiejskiego w Jugowie praktycznie jednogłośnie zapadła decyzja o tym, że powinna pojawić się sygnalizacja świetlna. Ale nie we wsi, ale na noworudzkiej obwodnicy, na skrzyżowaniu z drogą prowadzącą do Jugowa. Zebrano w tej sprawie kilkaset podpisów.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×