REKLAMA

W koronach do kościoła

Tego jeszcze nie było. We wtorek, 6 stycznia ulicami dzielnicy Słupiec przejdzie Orszak Trzech Króli. Impreza od lat odbywająca się w wielu miejscowościach Polski dotarła do Nowej Rudy dzięki ks. Marcinowi, nowemu wikaremu parafii pw. św. Katarzyny. - Punktualnie o godz. 10.30 ruszymy z pod pomnika Górnika na os. Wojska Polskiego. Najpierw przejdziemy pod budynek Banku Spółdzielczego przy ul. Radkowskiej, gdzie odbędzie się spotkanie z Herodem - krótka scenka pantonimy. Kolejna scenka - spotkanie z dzieciątkiem - zostanie przedstawiona pod kościołem - zachęca do udziału w wydarzeniu ks. Marcin. Przemarsz ulicami dzielnicy Słupiec, to jednak dopiero początek obchodów Święta Trzech Króli. Tuż po zakończeniu Orszaku zostanie odprawiona msza święta, a później koncert chóru z Milówki, w którym śpiewa pani Irena, mama braci Golec. Ks. Maciej spodziewa się, że w Orszaku weźmie udział kilkaset osób. - Dostaliśmy 600 koron od Fundacji Orszak Trzech Króli, ale mam nadzieję, że wspólnie z nami świętować będzie o wiele więcej osób. Zwłaszcza, że wezmą w nim udział mieszkańcy okolicznych miejscowości, m. in. panie z Kół Gospodyń Wiejskich - uważa duchowny.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): W koronach do kościoła

foto: UMiG Radków

Burmistrz Bednarczyk złożył wniosek do władz powiatu o przekazanie gminie drogi Wambierzyce-Raszków, aby sam mógł zdobyć kasę na jej wyremontowanie.

foto ilustracyjne
pixabay.com

Trwają lub zmierzają ku końcowi remonty w 30 budynkach, którymi zarządza Noworudzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×