REKLAMA

Tokarczuk mieszka w Krajanowie

foto: Internet

Olga Tokarczuk, jedna z najpoczytniejszych polskich pisarek, związana z gminą Nowa Ruda, została laureatką Międzynarodowej Nagrody Bookera.

„Bieguni” – to ta książka przyniosła Tokarczuk Bookera, najbardziej prestiżową nagrodę literacką przyznawaną w Wielkiej Brytanii. Powieść była wśród sześciu tytułów, które znalazły się na liście nominowanych za najlepszą książkę przełożoną w minionym roku na język angielski.
"Bieguni" – powieść wydana w Wielkiej Brytanii pod tytułem "Flights", to uhonorowana w 2008 r. Nagrodą Nike, jedna z najbardziej znanych książek Olgi Tokarczuk.
Olga Tokarczuk urodziła się i wychowała w Sulechowie. Po studiach pracowała jako psychoterapeutka w poradni zdrowia psychicznego w Wałbrzychu. Gdy zaczęła odnosić pierwsze sukcesy literackie, zrezygnowała z pracy i przeniosła się do Nowej Rudy. Mieszka we Wrocławiu, ale też w Krajanowie koło Nowej Rudy.
Oprócz „Biegunów”, Tokarczuk napisała też m.in. „Księgi Jakubowe”, „Prawiek i inne czasy”, „Dom dzienny, dom nocny”, „Grę na wielu bębenkach”.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Tokarczuk mieszka w Krajanowie

foto: pixabay.com

Radkowskiej straży miejskiej nie jest obojętny los zwierząt. Tak przynajmniej twierdzą funkcjonariusze, którzy w 2018 r. podjęli 12 interwencji w sprawie zwierząt.

W takim lokalu mieszka trójka małych dzieci

Ten budynek nie ma fundamentów. Nikt nie pamięta, kiedy cokolwiek tu remontowano. Ściany pękają. Mieszkań dogrzać nie można, a ściany od podłogi do sufitu pokrywa grzyb. Lokatorzy rozkładają ręce i proszą o jedno - o godne warunki do życia.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×