REKLAMA

Wybierz produkt regionalny

Wśród nich są propozycje z terenu Gminy Radków i zachęcamy do głosowania właśnie na nie. Jakie to produkty?

Na stronie internetowej EG (http://glacensis.treespot.pl/) trwa badanie popularności tradycyjnych produktów regionalnych z Polski i Czech - najpopularniejsze trafią do Kalendarza EG na 2018 r.
Miód pszczeli, pochodzący z gospodarstwa pasiecznego państwa Kopaczów z Wambierzyc, produkt w pełni naturalny i zdrowy. Wśród kilku rodzajów miodu jest lipowy, który tutaj zawiera często domieszkę spadzi, przez co ma nieco ciemniejszy kolor oraz jeszcze większą aktywność biologiczną.
Z gospodarstwa pp. Kopaczów pochodzą też świece z naturalnego wosku pszczelego i z naturalnym bawełnianym knotem. Jest to w całości produkt naturalny, związany z miejscem ich wytwarzania, o naturalnym kolorze i zapachu.
„Pstrąg Kłodzku” w całości wytwarzany w Ścinawce Średniej – od hodowli do smażalni, a jego walory smakowe, odżywcze i tradycyjne zostały wielokrotnie docenione nie tylko przez klientów. Od 2012 r. „Pstrąg Kłodzki” ze Ścinawki Średniej znajduje się na Liście Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Zachęcamy do głosowania na wymienione produkty z terenu Gminy Radków. Jak to zrobić? Bardzo prosto. Wystarczy otworzyć stronę: http://glacensis.treespot.pl/ wybrać interesujący nas produkt i kliknąć: zagłosuj. Uwaga: głosować można tylko raz.
Ankieta jest prowadzona do 15 października 2017 roku. Najpopularniejsze produkty (12 z polskiej części i 12 z czeskiej) zostaną opublikowane w Kalendarzu Euroregionu Glacensis na 2018 r. Do dzieła: głosujemy!
Zdjęcia pochodzą ze stron internetowych producentów produktów.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Wybierz produkt regionalny

Wiele tygodni poczekamy, aby Noworudzkie Usługi Komunalne opróżniły nasze przydomowe szambo. Dlaczego tak długo?
Zliczyliśmy, ile burmistrz Radkowa wziął dla siebie kasy z budżetu gminy i co z nią zrobił
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×