REKLAMA

Zagramy z Jurkiem Owsiakiem

Już po raz 27 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 13 stycznia wolontariusze w całej Polsce wyruszą w miasto. Z Jurkiem Owsiakiem zagra też Nowa Ruda i Radków.

Podczas 27 finału WOŚP wolontariusze będą zbierać na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W naszym kraju takich szpitali jest blisko 50.
Nowa Ruda zagra z WOŚP
Z Jurkiem Owsiakiem zagramy też my. Sztab WOŚP przyznał w tym roku Nowej Rudzie 60 licencji dla wolontariuszy. Nasz sztab z siedzibą w Miejskim Ośrodku Kultury już działa. Każdy kto chce kwestować podczas 27 finału WOŚP powinien odebrać ankietę, wypełnić i złożyć ją do 6 grudnia, aby zostać zarejestrowanym w sztabie (ankiety są dostępne w MOK-u i na jego str. Internetowej).
W ubiegłym roku wolontariusze WOŚP w Nowej Rudzie zebrali ponad 24 tysiące zł. Podczas 27 finału, będą próbowali go pobić.
Kontrowersje wokół WOŚP
W ostatnim czasie WOŚP budzi kontrowersje na polskiej scenie politycznej. Jak tę inicjatywę na przestrzeni lat ocenia dyrektor noworudzkiego ośrodka kultury?
- Niech ktoś spróbuje wymyślić choć w połowie tak wielką, pożyteczną i piękną imprezę! Nie da rady! – mówi Wojciech Kołodziej, dyrektor noworudzkiego MOK -u. -Będąc członkiem Społecznej Rady Szpitala w Kłodzku widziałem realne korzyści jakie ta akcja przynosi naszej lokalnej służbie zdrowia. Są to setki tysięcy złotych w sprzęcie, który bezpośrednio ratuje życie ludzkie . Pomijam już fakt, że Jurek Owsiak przez te 27 lat nauczył setki tysięcy młodych Polaków, jak można bezinteresownie nieść pomoc -dodaje.
Zagra też Radków
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra też jak co roku w Radkowie
- Sztab jest zgłoszony, a lista wolontariuszy zamknięta. W tym roku w Radkowie mamy 33 wolontariuszy. Scena stanie w Rynku koło ratusza – mówi Marek Kusiakiewicz, dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radkowie. – Teraz zbieramy jeszcze fanty na orkiestrę. Każdy, kto chciałby coś przekazać na ten cel, może to zrobić i w ciągu najbliższego tygodnia odwiedzić nasze centrum kultury – dodaje.
Radków spróbuje też pobić ubiegłoroczny rekord. W 2017 r., podczas orkiestry udało się zebrać 11 tys. 580 zł.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Zagramy z Jurkiem Owsiakiem

foto: Fundacja Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody

Trzy miesiące pozostały właścicielowi zamku w Ratnie Dolnym na zrealizowanie obowiązków jakie nałożył na niego konserwator zabytków. To chyba nierealne, więc co wtedy?

foto: pixabay.com

Będzie podwyżka, ale nie wiadomo jeszcze kiedy i jak duża. Już niedługo mieszkańcy miasta i gminy Radków zapłacą więcej za odprowadzenie ścieków. A podwyżka cen wody - jak zapewnia Michał Punda, prezes Radkowskich Usług Komunalnych - będzie jedynie symboliczna.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×