REKLAMA

Poznawali piękno Dalmacji

foto: użyczone

foto: użyczone

foto: użyczone

foto: użyczone

foto: użyczone

foto: użyczone

foto: użyczone

42 uczniów z Zespołu Szkół Nr 1 w Jugowie, pojechało na zieloną szkołę do Chorwacji.

Chorwacja - państwo lezące na pograniczu Europy Środkowej i Europy Południowej, graniczące z: Bośnią i Hercegowiną, Serbią, Czarnogórą, Węgrami oraz Słowenią powitało nas przepięknymi widokami, urokliwym Morzem Adriatyckim oraz wspaniała pogodą. Podczas pobytu w Podace, leżącej na Riwierze Makarskiej, znajdującej się około 100 km od historycznego miasta Dubrownik, uczniowie zwiedzali nadmorskie tereny, poznawali tradycje i zwyczaje zamieszkującej tam ludności, a nade wszystko poznawali historię związaną z wojną domową, która toczyła się tam w latach 1991- 1995. Trudne i ciężkie losy swojej rodziny podczas wojny przedstawiła nam pani Ruźa, właścicielka pensjonatu w którym zamieszkiwaliśmy.

- Płynęliśmy promem na Wyspę Hwar, gdzie zwiedzaliśmy małe, śródziemnomorskie miasteczko Sućuraj. Zobaczyliśmy Wodospady Krawica, położone w Bośni i Hercegowinie. Płynęliśmy statkiem na Wyspę Brać gdzie znajduje się najpiękniejsza plaża w Chorwacji „Złoty Róg”. Zwiedziliśmy miasteczko Bol położone na tej wyspie. Uczniowie uczestniczyli w zorganizowanych na terenie pensjonatu festiwalach piosenki: żołnierskiej (jakże pięknie wybrzmiała wówczas „Rota” ), turystycznej oraz o dowolnej tematyce – wspomina Bożena Sołek – Muzyka, opiekun grupy.

info: Bożena Sołek - Muzyka

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Poznawali piękno Dalmacji

W listopadzie ubiegłego roku internauci próbowali ratować Skansen Mini Zoo w Wambierzycach, jedną z najstarszych atrakcji turystycznych naszego regionu. Dziś czytelnicy alarmują, że zwierzęta, które w nim przebywają potrzebują pomocy.

Mieszkaniec natknął się w lesie w okolicach Włodzickiej Góry na rozszarpanego koziołka. My sprawdzamy, czy w lasach znów grasują wilki i czy miłośnicy leśnych wędrówek mogą czuć się bezpiecznie.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×