REKLAMA

Nie parkujcie na Fredry

Ma to być dziki parking, którego nie powinno być. Zdaniem mieszkańca burmistrz i komendant Straży Miejskiej nie reagują i pisze na nich skargę. Ci jednak twierdzą, że to nie ich sprawa.

Chodzi o „dziki” jak określa go jeden z mieszkańców parking przy ul. Fredry w centrum Nowej Rudy znajdujący się naprzeciwko domu dziecka. Samochody mają stać tam nieprawidłowo zaparkowane i utrudniać przejście osobom idącym skrajem jezdni. Noworudzcy radni, do których wpłynęła skarga od jednego z mieszkańców uznali jednak, że jego skarga jest bezzasadna. - Chodziło o to, żeby zakazać kierowcom parkowania naprzeciwko domu dziecka, a tam nie ma ku temu podstaw. Nie ma znaku zakazu, a jest to droga wojewódzka i mieszkaniec został poinformowany, że to zarządca, czyli Dolnośląska Służba Dróg i Kolei może się tym ewentualnie zająć - tłumaczy Piotr Kwiecień, komendant noworudzkich strażników miejskich.

Bez zagrożenia

Parkowanie samochodów w tym miejscu w ocenie komendanta Kwietnia nie stwarza też żadnego zagrożenia. - Tam jest ruch płynny, a samochody nie stoją na jezdni tylko na piaszczystym poboczu, a piesi z kolei nie mogą się tamtędy poruszać - uważa komendant. - Pieszy powinien poruszać się po chodniku, który jest po drugiej stronie drogi - dodaje komendant. Strażnicy miejscy nie odnotowali też jak twierdzą żadnych utrudnień komunikacyjnych w związku z parkowanie samochodów naprzeciwko domu dziecka. Nie było też zgłoszeń dotyczących parkowania samochodów na zakazie lub że stwarzają one jakieś zagrożenie.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Nie parkujcie na Fredry

Ma 24 lata. Ma plany, marzenia i całą przyszłość przed sobą. Dziś jednak stoi ona pod znakiem zapytania. Wszystko zmienił jeden dzień i tragiczny wypadek. Amadeusz jest w śpiączce, a na jego wybudzenie potrzeba ponad 70 tys. zł.

OSP Dzikowiec zostaje bez remizy. - Nie wiem, czy w Polsce takie przypadki były czy nie, żeby wójt wyrzuciła straż pożarną na bruk. O takich rzeczach ja nie słyszałem – tak komentuje poczynania Adrianny Mierzejewskiej były wójt gminy Nowa Ruda, a zarazem radny powiatowy Sławomir Karwowski.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×