REKLAMA

Strajkują, a egzaminy trwają

foto: pixabay.com

Trwa ogólnopolski strajk nauczycieli i pracowników oświaty. Sprawdzamy jak sytuacja wyglądała w naszych szkołach.

GMINA NOWA RUDA
W gminnych szkołach jest po ok. 10 dzieci, które mają zajęcia świetlicowe. Tu strajk nauczycieli i pracowników oświaty nie zagroził egzaminom gimnazjalnym.
9 kwietnia (wtorek) w Zespole Szkół nr 1 w Jugowie strajkowało 30 pracowników, w Zespole Szkół nr 2 w Ludwikowicach Kł., 20 osób, w Zespole Szkolno – Gimnazjalnym z Oddziałami Integracyjnymi w Bożkowie 36. Łącznie liczba strajkujących nauczycieli i pracowników oświaty to 86 osób, na 132 pracowników tych trzech placówek.
MIASTO NOWA RUDA
W noworudzkich szkołach odbywają się tylko zajęcia opiekuńczo – wychowawcze. Strajkują wszystkie szkoły. Codziennie zmienia się też liczba uczniów, nad którymi czuwają dyrektorzy szkół i katecheci. W Nowej Rudzie egzaminy gimnazjalne odbywają się w trzech szkołach podstawowych.
RADKÓW
10 kwietnia (środa) w Radkowie strajkowało 138 nauczycieli i pracowników oświaty (83%). Do szkoły przyszło 1 dziecko, które było pod opieką dyrektora i katechety. Katecheci na znak solidarności ze strajkującymi pojawili się w placówkach w czarnych koszulkach. W poniedziałek i wtorek (08 i 09 kwietnia) w szkołach dzieci nie było. Radków również przystąpił do egzaminów.
Przypomnijmy, że 10 kwietnia uczniowie przystąpili do egzaminu z historii i wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Strajkują, a egzaminy trwają

Obrazek użytkownika Adam
  • Adam
  • 15-04-2019

Likwidacja karty nauczyciela i 40 godzinny tydzień pracy zgodnie z kodeksem pracy.Polscy nauczyciele z 18 godzinnym tygodniem pracy są numerem jeden w Europie w najmniejszej liczbie godzin pracy.Czas skończyc tą farsę.

foto: UMiG Radków

Burmistrz Bednarczyk złożył wniosek do władz powiatu o przekazanie gminie drogi Wambierzyce-Raszków, aby sam mógł zdobyć kasę na jej wyremontowanie.

foto ilustracyjne
pixabay.com

Trwają lub zmierzają ku końcowi remonty w 30 budynkach, którymi zarządza Noworudzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×