REKLAMA

Strażacy z kasą

foto: pixabay.com

Druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych w Drogosławiu i Słupcu dostali od rządu po 5 tys. zł.

Kasa pochodzi z nowego rządowego programu 5000 plus skierowanego do Ochotniczych Straży Pożarnych. Na co ona pójdzie? - OSP Nowa Ruda - Słupiec planuje zakup namiotu ekspresowego wraz z osprzętem, służącego do działań ratowniczych oraz przeprowadzania prezentacji z zakresu ratownictwa i pierwszej pomocy – mówi nam Daniel Leśniak, prezes słupieckiej jednostki. Kasę przyznano też strażakom z Drogosławia. - Co mamy zaplanowane do kupienia? Jeden mundur koszarowy, dwa mundury galowe dla druhen, trzy dla druhów, specjalistyczny sprzęt do ratownictwa medycznego tzw. siodełko, małą specjalistyczną torbę z wyposażeniem medycznym - wylicza Dariusz Chojecki, prezes OSP w Drogosławiu. Wnioski o przyznanie 5000 plus można było składać do 10 września. Dotacje strażacy mogą przeznaczyć m.in. na zakup strojów reprezentacyjnych, sprzętu multimedialnego, organizację zawodów sportowych, czy akcje z zakresu propagowania pierwszej pomocy.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Strażacy z kasą

Nowotwory, choroby układu krążenia, zapalenie płuc, cukrzyca - na to chorowali mieszkańcy Nowej Rudy. Blisko 1000 pacjentów leczyło się w ubiegłym roku na oddziale wewnętrznym noworudzkiego szpitala

foto: pixabay.com

Prawie 100 osób przetransportowano w asyście m.in. ratowników medycznych i policji po ewakuacji Domu Pomocy Społecznej w Szczytnej. Niektórzy podopieczni schronienie znaleźli w Jugowie, Ścinawce Dol. i dzielnicy Słupiec.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×