REKLAMA

Serducho na mniejszą skalę

Już w niedzielę, 11 stycznia odbędzie się 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do corocznej akcji Jurka Owsiaka podobnie, jak w poprzednich latach, przyłączą się Centrum Kultury z Ludwikowic Kł. i Miejski Ośrodek Kultury z Nowej Rudy. W tym roku jednak dyrekcje obydwu instytucji postanowiły zerwać z tradycją. Niedzielny koncert nie odbędzie się na scenie ustawionej w noworudzkim rynku. Imprezy towarzyszące zbiórce pieniędzy odbędą się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Strzeleckiej 2a w centrum Nowej Rudy. Na scenie wystąpi Zespół Pieśni i Tańca "Nowa Ruda". Zaśpiewają zespoły Scoffers oraz The Colonists. Tego dnia zostanie również wyświetlona projekcja filmu „Sen o Warszawie”. To, co na ulicach Nowej Rudzie będzie świadczyło o WOŚPie, to kwestujący wolontariusze i pokaz sztucznych ogni, czyli tradycyjne światełko do nieba o godz. 20.00.
Na sportowo
Natomiast w sali Centrum Kultury w Ludwikowicach Kł. odbędzie się Otwarty Turniej Tenisa Stołowego. Początek imprezy o godz. 14.00. Zawodnicy będą walczyli o puchary, a wszystkie zebrane pieniądze, czyli wpisowe od zawodników oraz datki kibiców trafią do puszek wolontariuszy WOŚP.
Dla dzieci i seniorów
W tym roku wolontariusze będą zbierać pieniądze pod hasłem: dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów.
Grochówka od strażaków
Co ciekawe, wszystkich wolontariuszy z Nowej Rudy i Gminy Nowa Ruda będą karmić grochówką strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ludwikowicach Kł.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (9): Serducho na mniejszą skalę

Obrazek użytkownika x
 • x
 • 27-12-2014

jurek owsik zbiera kaske bądźcie hojni hihihi
Obrazek użytkownika pixidixi
 • pixidixi
 • 31-12-2014

http://niezalezna.pl/62811-maja-dosc-sponsorowania-owsiaka-kolejne-miasta-tna-wydatki-na-final-wosp O Owsiaku można dużo napisać o tym jak wiele złego zrobił pod przykrywką Harcerskiego Radia, Woodstoku, Przystanku Woodstok czy wreszcie jak naciąga ludzi przy okazji WOŚP. Na szczęście włodarze miast zaczynają dostrzegać całą tą chucpę odprawianą przez złodzieja, który dzisiaj czuje się tak mocny w obecnym układzie władzy, że za nic ma polskie sądy i nas wszystkich. Ciekawe ile MOK albo UM NR musi dokładać do organizacji tej imprezy, kto za to płaci i z czyich pieniędzy i wreszcie kto odpowie za marnotrawienie publicznych pieniędzy w imię źle rozumianej pomocy.
Obrazek użytkownika nowa era
 • nowa era
 • 31-12-2014

Owsiak jest konkurencją dla kleru i jego instytucji, pokazuje ponadto również, że młodzi mogą się bawić przy fajnej muzyce, a nie przy klepaniu różańca, nic dziwnego, że go środowiska związane z prawicą szkalują.
Obrazek użytkownika pixidixi
 • pixidixi
 • 04-01-2015

Nowa era tylko na takie płytkie komentarze Cię stać. Poczytaj i później się odnieś bez lewackiego zacietrzewienia. http://kontrowersje.net/uzasadnienie_wyroku_matka_kurka_pisa_o_faktach_zeznania_owsiaka_dobiesa_i_pilarskiej_niewiarygodne
Obrazek użytkownika sie ma
 • sie ma
 • 04-01-2015

Dedykowane wszystkim obrażającym Jurka Owsiaka: http://img.wiocha.pl/images/f/7/f73503550dd4b14b83a2a7b25a1cecff.jpg
Obrazek użytkownika Helena
 • Helena
 • 08-01-2015

Witam!Popierałam WOŚP ale jak w okół ,słyszymy tyle różnych niedomówień ,ciąganie się po sądach jakieś dziwne samo zatrudnianie się żony p.Owsiaka itp..To zadaję sobie oraz moi znajomi co z tym sprzętem który kiedyś był przeznaczony tu do Noworudzkiego szpitala.Dlaczego ponoć Kłodzko go przejęło ,przecież pani dyrektor Kłodzkiego POZ nie dba o nas mieszkańców pacjentów.A dowody są na to co się dzieje z lekarzami w przychodni co ktoś przyjdzie dobry młody i dba o pacjentów .To już nie długo popracuje w przychodni i zaraz go usuną bo daje za dużo skierowań do specjalistów .Było też na tematy POZ z udziałem pani dyrektor nie raz głośno w Gazecie Noworudzkiej gdzie olewa nas pacjentów.Tytuł głosi że Noworudzkie imprezy z okazji WOŚP coraz skromniejsze ,ludzie też są znudzeni dają a nic z tego nie mają .Tylko gdzieś inne szpitale spijają nasze pieniądze ,lecz nas mają gdzieś jak z nami się obchodzą po szpitalach w Kłodzku lub Polanicy to trzeba samemu przeżyć aby się przekonać.Jesteśmy traktowani jak zło konieczne,przekonałam się o tym sama będąc w szpitalu w listopadzie 2014.w Polanicy lub w Kłodzku do którego miałam skierowanie i mnie nie przyjęto a wcześniej bylam na izbie przyjęć i było uzgodnione przyjęcie.Zadzwoniłam do p.dyrektor pofatygowała się i sprytnie i bezczelnie się tłumaczyła broniła lekarza ,najeżdżała na ministerstwo że to wina odgórna za chwilę mówiła że to niczyja wina.Ze taki system itp.farmazony fałsz obłuda i na takie niedbalstwo mamy zbierać kasę?Jak dawałam to ,jak ja potrzebuję pomocy to nie mogę się doprosić porządnych badań i leczenia.
Obrazek użytkownika C
 • C
 • 09-01-2015

Jurek caly czas wolal 'S(c)iema!' a wszyscy sie dali nabrac ;) A tak powaznie to obejrzalem na YT nagrania z procesu Owsiaka przeciwko Wielguckiemu, nie mam zadnych zludzen teraz co do Owsiaka...
Obrazek użytkownika Aniela
 • Aniela
 • 09-01-2015

dlaczego owsiak odmówił sądowi pokazania papierów z firm swoich? dlaczego likwiduje jedne a zakłada drugie? dlaczego przegrał sprawę w sądzie z człowiekim który go rzekomo obrażał ? dlaczego nie chce pokazać wszystkich rozliczeń ? ja nigdy na Orkiestrę nie dałam bo uważam że to tylko w pierwszym roku miało sens charytatywnej imprezy ale potem to juz moim zdanie wielka machina do zarabiania pieniążków a nie do zbierania , to ze kupuje sprzęt do szpitali to uważam obowiązek rządu bo płacimy podatki, co to za dziadowskie panstwo zebysmy sie mieli zrzucać na sprzet do szpitali ? co on wyręcza ministerstwo zdrowia i NFZ ? do cholery ? ponadto te wszystkie imprezy organizowane w miastach kosztują miliony , nikt tego nie liczy ? przeciez gminy płącą to z naszych podatków do cholery, Owsiak za to nie płaci tylko my czy tego chcemy czy nie tak więc ja niby nie daje ale mój burmistrz daje za mnie nie pytając mnie o to czy ja chcę dać na orkiestrę, dość tego Niech Owsiak pomaga biednym rodzinom które są np. nieporadne życiowo lub dotyka je jakaś tragedia , zły los lub jakieś choroby które są rzadkie a leki nie są refundowane a niech nie wyręcza NFZtu i ministerstwa i rządu z ich zadań bo na to my się skałdamy płącąc składki, ile razy do cholery można pąłcić za to samo
Obrazek użytkownika Eryk Antykleryk
 • Eryk Antykleryk
 • 15-01-2015

Ja wolę dać Owsiakowi, niż księdzu do koperty.

foto: UMiG Radków

Burmistrz Bednarczyk złożył wniosek do władz powiatu o przekazanie gminie drogi Wambierzyce-Raszków, aby sam mógł zdobyć kasę na jej wyremontowanie.

foto ilustracyjne
pixabay.com

Trwają lub zmierzają ku końcowi remonty w 30 budynkach, którymi zarządza Noworudzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×