REKLAMA

Z drugiej ręki, ale hula

foto: OSP Nowa Ruda - Słupiec

Blisko 50 tys. zł kosztował wóz dla słupieckiego OSP. Choć jest to samochód używany, to jak ocenia Rafał Chorzewski, dowódca zawodowych strażaków z Nowej Rudy, jego stan techniczny jest tak dobry, że wóz posłuży druhom ładnych kilka, a nawet kilkanaście lat.

Słupieckie OSP to 31 strażaków, którzy mogą uczestniczyć w działaniach ratunkowych i przeciwpożarowych. Wóz, którym do tej pory wyjeżdżali na akcje zaczął coraz częściej szwankować i zawodzić druhów.
Stary szwankował
- Stary wóz ma ponad 30 lat. Jedzie, bo jedzie, ale nie wiadomo kiedy stanie - ocenia Rafał Chorzewski. - Władze miasta planowały zakupić nowy samochód z programu unijnego, z którego dwa lata temu skorzystała Świdnica. Oni zakupili wówczas samochody chyba do 6 jednostek. Teoretycznie z tego programu miały być zakupione jeszcze cztery wozy dla Nowej Rudy, dla gminy Nowa Ruda, Radkowa i chyba Bielawy, ale ten program tak pojawiał się i znikał - mówi nam Chorzewski. Strażacy przekonali zatem burmistrza, że dalsze czekanie na te fundusze będzie ze szkodą dla jednostki. - Burmistrz zadecydował o przekazaniu pieniędzy, które miały być wkładem do tego programu unijnego - mówi szef noworudzkich strażaków. - Jeżeli program się pojawi jednostka będzie miała szansę na zakup kolejnego wozu, to wówczas poczynimy starania o wpisanie jej do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego - dodaje Rafał Chorzewski.
Z drugiej ręki
Nowy wóz słupieckiej OSP był już wykorzystywany podczas akcji strażackich. Choć używany, jego stan techniczny zrobił wrażenie na szefie noworudzkich strażaków. - Stan jest bardzo dobry. Samochód ma niewielki przebieg i z pewnością posłuży kilka, albo nawet kilkanaście lat. Jest to lekki samochód, na 600 litrów wody, czyli tzw. uzupełniający - ocenia Chorzewski.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Z drugiej ręki, ale hula

Obrazek użytkownika tym
  • tym
  • 23-07-2019

Panie Golak jakim prawem kopiuje Pan zdjęcia w Fb ? To foto jest własnością Osp Nowa Ruda Słupiec.Pytał Pan o zgodę ? Raczej wątpię.....Wstydź się Pan wstydź

Jan Bednarczyk chce sprzedać salę wiejską, z której korzystają mieszkańcy Raszkowa.

foto: zalewradkow.pl

Domki nad Radkowskim Zalewem od strony czeskiej nie wyglądają estetycznie i psują wizerunek gminy - tak o ośrodku wypoczynkowym mówią radkowscy radni.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×