REKLAMA

Ruina, aż się sypie

Strach koło niej przejść, bo można dostać cegłą w głowę. Mieszkańcy Ludwikowic Kł. apelują do władz o zrobienie porządku z ruiną.

Ludzie chcą, aby wójt zrobiła porządek z rozwalającym się budynkiem przy ul. Głównej w Ludwikowicach Kł. Tym sąsiadującym z jednostką OSP. Cegły i rynny odpadają, woda się leje i przy minusowych temperaturach powstaje lodowisko. Wielokrotnie było już tak, że ktoś przechodził, a za sobą słyszał huk spadających cegieł. W obawie o bezpieczeństwo swoje i swoich dzieci mieszkańcy przesłali nam zdjęcia z prośbą o nagłośnienie sprawy.

Sołtys zapewnia

- Sprawę znam doskonale, bo obok tego budynku jest nasza miejscowa straż. Pan Niebora z urzędu gminy będzie przygotowywał projekt zabezpieczenia tego budynku i walących się cegieł. Budynek jest bardzo stary i się rozwala. Właściwie to powinien już zostać wyburzony – twierdzi Janusz Ferenc, sołtys Ludwikowic Kł. - Dawniej tam były magazyny, ja wówczas jeszcze byłem chłopcem. To bardzo stary budynek – dodaje sołtys.

Sprawą, jak mówi Ferenc radni na pewno się zajmą.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Ruina, aż się sypie

- Strach nie zabija - zarażaj spokojem, zostań w domu - namawiają noworudzianie Agata Felczak i Patryk Kamiński, których filmik ma już ponad trzydzieści tysięcy wyświetleń.

Ksiądz Biskup Ignacy Dec odchodzi na emeryturę. Dziś w samo południe w kaplicy domowej Świdnickiej Kurii Biskupiej ogłoszono decyzję ojca świętego Franciszka, który mianował nowym biskupem świdnickim biskupa Marka Mendyka, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji legnickiej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×