REKLAMA

Wójt nie chciała dać więcej

Kolejny odcinek drogi powiatowej w Koszynie jednak będzie wyremontowany.

Podczas sesji rady powiatu radni dali dodatkową kasę na remont tej drogi. Powiat dołożył kolejne ponad 400 tys. zł. Władze gminy Nowa Ruda odmówiły dalszej pomocy.
Na dokończenie remontu drogi w Koszynie, czyli na wylanie nowego asfaltu na 250-metrowym odcinku prowadzącym do drogi wojewódzkiej pójdzie 675 tys. zł. Pieniędzy powinno też wystarczyć na dokończenie ubiegłorocznych robót (m.in. odwodnienia przy posesjach, zjazdy, zabezpieczenie poboczy drogi). To znacznie więcej niż początkowo zakładano, gdy w budżecie powiatu na remont było zarezerwowane ok. 250 tys. zł. Oferty od wykonawców są jednak znacznie wyższe, dlatego konieczne było znalezienie dodatkowej kasy. - Wystąpiliśmy o dofinansowanie do Gminy Nowa Ruda o zabezpieczenie 50% brakującej kwoty, czyli o ponad 200 tys.zł, ale niestety nie było zgody - przyznaje Piotr Marchewka, członek zarządu powiatu kłodzkiego.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Wójt nie chciała dać więcej

foto: pixabay.com

25 stycznia doszło do śmierci w pijalni piwa przy ul. Armii Krajowej w centrum Nowej Rudy. Pomimo to nadal nie ma wyników sekcji zwłok, a tym samym odpowiedzi na pytanie, co się wydarzyło.

foto: pixabay.com

W kuchennej szafce schował 2 kg amfetaminy o wartości ok. 80 tys. zł.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×