REKLAMA

Protestują. Nie wlepiają.

W całej Polsce trwa akcja protestacyjna policji. Mundurowi chcą zmian i walczą o nie. Efektem jest spadająca liczba wystawianych mandatów.

W 2017 roku w okresie od 10 do 15 lipca mundurowi z Kłodzka wlepili 310 mandatów. W tym roku, w tym samym okresie wystawili ich tylko... 22. Mniej mandatów to pokłosie protestu. Policjanci zapowiedzieli, że od 10 lipca zamiast mandatów wystawiać będą pouczenia i to konsekwentnie robią. Dotyczy to głównie funkcjonariuszy prewencji i drogówki. - Większość policjantów tylko poucza, ale tam gdzie potrzebny jest mandat, tam go policjanci wystawiają - mówi Marcin Sknera, wiceprzewodniczący zarządu terenowego NSZZ Policjantów KPP W Kłodzku. Protestujący policjanci domagają się m.in. podwyżek (650 zł w 2019 r. i 500 zł w 2020 r.) powrotu do systemu emerytalnego z 2012 r., kiedy funkcjonariusz mógł szybciej przejść na emeryturę, czy wypłacania pełnego wynagrodzenia za L4 w pierwszych 30 dniach choroby. - Nie ma chętnych do pracy w policji, spada materialny status funkcjonariuszy i dlatego rozpoczęliśmy akcję protestacyjną. Pierwsza faza to oflagowanie budynków i umieszczenie na radiowozach tabliczek z informacjami o akcji – mówi Roman Buczkowski, wiceprzewodniczący NSZZ Policjantów Województwa Dolnośląskiego. Na razie protest to mniej mandatów. Jeżeli Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nie spełni policyjnych postulatów, związkowcy będą rozważać wprowadzenie innych form protestu.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Protestują. Nie wlepiają.

foto: pixabay.com

25 stycznia doszło do śmierci w pijalni piwa przy ul. Armii Krajowej w centrum Nowej Rudy. Pomimo to nadal nie ma wyników sekcji zwłok, a tym samym odpowiedzi na pytanie, co się wydarzyło.

foto: pixabay.com

W kuchennej szafce schował 2 kg amfetaminy o wartości ok. 80 tys. zł.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×