REKLAMA

Kontrole ujawniają wszystko

Ich kontrole mogą uratować życie. O wypadek na drodze nie trudno, zwłaszcza jeżeli stan pojazdu wymaga interwencji mechanika. Sprawdzamy jakie zastrzeżenia inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego mieli do kierowców z miasta i gminy Nowa Ruda oraz miasta i gminy Radków.

Pojawienie się na drodze inspektorów transportu drogowego to dla niektórych zły omen. Kontrola może, ale nie musi pociągnąć za sobą konsekwencje. Wszystko zależy od kierowców i tego jak dbają m.in. o stan techniczny swoich pojazdów.
25 kontroli
Od 1 stycznia 2018 r. do 16 lutego tego roku na terenie miasta i gminy Nowa Ruda oraz miasta i gminy Radków inspektorzy ITD przeprowadzili ok. 25 kontroli pojazdów (w ramach kontroli drogowych) oraz 2 kontrole w ramach kontroli w przedsiębiorstwie. Skontrolowano 13 autobusów, 2 taksówki i 10 pojazdów do przewozu towarów. Czego najczęściej nie potrafi ą lub nie chcą dopilnować kierowcy? - Trzy autobusy nie wykonywały przewozów osób w ramach linii regularnej w prawidłowy sposób, w jednym przypadku stwierdzono brak badań psychologicznych oraz lekarskich oraz wymaganego szkolenia u kierowcy, jeden przypadek dotyczył braku wymaganych uprawnień transportowych - informuje Wiesław Ziemianek z kłodzkiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Drogowego.
- Z tytułu stwierdzonych nieprawidłowości wobec przedsiębiorców wykonujących przewozy drogowe wszczęte zastały postępowania wyjaśniające w sprawie nałożenia kar pieniężnych. W 3 przypadkach sprawy zostały zakończone nałożeniem kar pieniężnych, a w 2 przypadkach sprawy są w toku - dodaje.
Mandaty
W 6 przypadkach kierujących ukarano mandatami karnymi m. in. za niestosowanie się do znaków zakazu ruchu danej kategorii, czy rodzaju pojazdów oraz za użytkowanie pojazdów w złym stanie technicznym. Zatrzymano też 5 dowodów rejestracyjnych.
Pomoc prawna
Co ciekawe, dwa razy inspektorzy ITD udzielali pomocy prawnej policji i prokuraturze w związku z wypadkami jakie miały miejsce na terenie naszych gmin z udziałem pojazdów ciężarowych. Za naruszenie ustawy o transporcie drogowym kierowca może zapłacić mandat w wysokości nawet 2 tys. zł., przedsiębiorca nawet 12 tys. zł.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Kontrole ujawniają wszystko

Co wiesz o Czechach? Czy znasz wystarczająco dobrze Polskę? Weź udział w Konkursie Wiedzy o Polsce i Czechach. Już 2 grudnia w Nowej Rudzie.

foto: pixabay.com

Podczas ostatniego zebrania wiejskiego w Jugowie praktycznie jednogłośnie zapadła decyzja o tym, że powinna pojawić się sygnalizacja świetlna. Ale nie we wsi, ale na noworudzkiej obwodnicy, na skrzyżowaniu z drogą prowadzącą do Jugowa. Zebrano w tej sprawie kilkaset podpisów.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×