REKLAMA

Nadzór: działania musi podjąć urząd

Kłodzki Nadzór Budowlany zobliguje miejskich urzędników do zajęcia się sprawą osuwającej się skarpy nad noworudzką obwodnicą na odcinku: skrzyżowanie z ul. Sokola w dzielnicy Drogosław - rondo w Ludwikowicach Kł. Skarpa już spadła na drogę serwisową, a za chwilę może osunąć się też na obwodnicę.

W listopadzie 2017 r., do kłodzkiego nadzoru budowlanego wpłynęło pismo od Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei informujące o składowaniu ziemi na terenie jednej z działek, nad noworudzką obwodnicą. - Po analizie nadzór budowlany stwierdził, że sprawa dotyczy składowania odpadów – ziemi i gruzu i powinna zostać rozpatrzona przez burmistrza Nowej Rudy. 21 listopada 2017 r. burmistrz został o sprawie powiadomiony, a po naszym piśmie Urząd Miejski w Nowej Rudzie wezwał właściciela działki do usunięcia odpadów - przypomina Zdzisław Wosiek, inspektor Nadzoru Budowlanego w Kłodzku. Teraz ze skarpą znów jest problem (pisaliśmy o tym przed tygodniem), a inspektorzy nadzoru twierdzą, że sprawą znów muszą zająć się miejscy urzędnicy. - Z uwagi na zaistniałą sytuację (osuwanie się skarpy z odpadami) inspektorat wystąpi do Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie o podjęcie stosownych działań wynikających z przepisów ustawy o odpadach – zapowiada inspektor Wosiek.

Pisaliśmy o tym

W bezpośrednim sąsiedztwie drogi serwisowej, położonej wzdłuż drogi wojewódzkiej znajduje się prywatna działka, na której składowany jest materiał pobudowlany. Deszcze powodują rozmiękanie tam gruntu, co z kolei prowadzi do osuwania się skarpy. Dla bezpieczeństwa ruchu drogowego zarządca drogi, czyli DSDiK uniemożliwiło wjazd na teren tej drogi serwisowej. Drogowcy jednak podkreślają, że to nie rozwiązuje problemu, bo droga serwisowa po coś powstała i miała spełniać określone funkcje, których dziś nie spełnia.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Nadzór: działania musi podjąć urząd

Fot. FB/Maciej Awiżeń

Starosta Maciej Awiżeń: wojewoda zadziałał i obecnie nawet 4 karetki WOT zbierają zaległe wymazy z terenu powiatu

Fot. Gmina Nowa Ruda

Gmina Nowa Ruda: wsie walczyły o kasę. 10 wsi powalczyło o otrzymanie dofinansowania z budżetu Powiatu Kłodzkiego, o łącznej wartości ponad 24 tys. zł

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×