REKLAMA

Wrażeń w Kłodzku nie zabraknie

foto: FB Festiwal Wrażeń

Dzisiaj startuje tegoroczny Festiwal Wrażeń. Weź w nim udział, a przeżyjesz niesamowite wakacje.

W ramach festiwalu czekają na uczestników m.in. zabawy plebejskie, w które zaangażowana zostanie publiczność. Wśród nich będą:

- Narty Bolka
Cała drużyna przypina sobie nogi do dwóch nart, i wspólnie pokonuje tor przeszkód.

- Przeciąganie liny

-Trójbój średniowieczny składający się z: biegu z sakiewką pełną grochu na głowie, rzutu podkową do tarczy i "pijanego kata".

Zorganizowany zostanie mini turniej rycerski na bezpieczne miecze.

Będzie też stanowisko katowskie, przy którym każdy będzie mógł stracić głowę.

Posłuchamy opowieści o narzędziach do wymierzania kar oraz karach stosowanych w dawnym Kłodzku. Ochotnicy zakuci zostaną w dyby, przy których będzie można zrobić okolicznościowe zdjęcie z katem.

Podczas festiwalu nie zabraknie też tańców, a właściwie nauki tańców średniowiecznych. Nauczymy się tańców mieszczańskich takich jak maltański czy angielski zwany "wodą".

Chętni będą mogli wybrać się na warsztaty rzemieślnicze, które przybliżą średniowieczne zawody oraz historię i tradycje regionu pogranicza.
Inni wybiorą pewnie warsztaty z łucznictwa.

Będą quizy historyczne i prezentacje strojów, uzbrojenia, a także życia jarmarcznego w średniowieczu.
Organizatorzy czekają na mieszkańców, turystów i wszystkich uczestników festiwalu we wtorki (lipiec- sierpień) w godz. 12:00 – 14:00 w Podziemnej Trasie Turystycznej w Kłodzku, ul. Czeska /obszar przed pawilonem wyjściowym z trasy podziemnej/

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Wrażeń w Kłodzku nie zabraknie

foto: pixabay.com

Prokurator czeka na opinię biegłego. Bednarczyk bije na alarm. Wracamy do sprawy 50- letniego pana Henryka ze Ścinawki Śr.

Architekci z Krakowa zaprojektują bożkowskie przedszkole.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×