REKLAMA

Ministrowie w Ząbkowicach zapoczątkują park przemysłowy

Fot. FB Wojciech Murdzek // Ministrowie Wojciech Murdzek i Michał Dworczyk

We wtorek, 7 lipca, podpisana zostanie umowa inwestycyjna pomiędzy Agencją Rozwoju Przemysłu S.A. a Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa na realizację inwestycji pod nazwą „Euro-Park Ząbkowice”.

Będzie to miało miejsce w Ratuszu o godz. 10.00. W spotkaniu udział wezmą: Michał Dworczyk – szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Wojciech Murdzek – Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Marcin Gwóźdź – Poseł na Sejm, Grzegorz Pięta – p.o. Dyrektora Generalnego KOWR oraz Paweł Kolczyński – Wiceprezes Zarządu ARP SA.

Na mocy umowy powstanie spółka celowa, która będzie zarządzała parkiem przemysłowym Euro-Park w Ząbkowicach Śląskich. Na 125 ha będą lokowani inwestorzy. Działkę inwestycyjną przekaże Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który wraz ze spółką Skarbu Państwa - Agencją Rozwoju Przemysłu - zobowiązał się do przeprowadzenia wszelkich niezbędnych analiz prawnych, finansowych, ekonomicznych oraz technicznych.

Działka, na której ma powstać inwestycja, położona jest na północ od Ząbkowic Śląskich, tuż przy drodze krajowej nr 8.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Ministrowie w Ząbkowicach zapoczątkują park przemysłowy

Fot. KPRM

Od 8 sierpnia w 19 powiatach mają obowiązywać nowe obostrzenia. Dotyczy to tych terenów, w których zanotowano wzrost liczby zachorowań na COVID-19 w ostatnich dwóch tygodniach. Zmiany dotyczą m.in. zasad zasłaniania ust i nosa, a także zmniejszenia limitu osób w restauracjach, sklepach czy na imprezach. Projekt rozporządzenia trafił do konsultacji.

Dodatkowo powiaty podzielono na dwie strefy: żółtą i czerwoną – z różnym zakresem obostrzeń. W pozostałych powiatach, które oznaczone są kolorem zielonym, obowiązują dotychczasowe zasady bezpieczeństwa.

Fot. Pixabay

Od początku wakacji, czyli od 1 lipca Straż Graniczna nie zezwoliła na wyjazd z kraju 86 obywatelom Polski, którzy mieli nieważne dowody osobiste lub dokumenty paszportowe.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×