REKLAMA

Tomasz Czechowicz: rozpoczynamy ogromny projekt sportowy

Tomasz Czechowicz: Za nami 7 lat sportowej działalności na rzecz dzieci w AP Champions Nowa Ruda

Jak zapisać się do Akademii Piłkarskiej Piast Nowa Ruda, jaki jest koszt i kto trenuje dzieci? Zapytaliśmy Tomasza Czechowicza

W ostatnim czasie powstał projekt Akademia Piłkarska Piast Nowa Ruda. Czy mógłbyś coś więcej powiedzieć na ten temat? Co się stało z AP Champions Nowa Ruda?

Za nami 7 lat sportowej działalności na rzecz dzieci w AP Champions Nowa Ruda, ale to ten rok jest najbardziej znaczący dla noworudzkiej piłki nożnej dla najmłodszych, ponieważ rozpoczynamy ogromny projekt sportowy z klubem, który ma za sobą aż 75 lat wspaniałej historii, a mianowicie KS Piast Nowa Ruda. Jeszcze bardziej zacieśniamy współpracę między nami, w związku z tym zmieniliśmy nazwę z AP Champions na AP Piast oraz barwy z żółto-niebieskich na zielono-biało-czarne.

Jakie są założenia Akademii?

Założenia nie zmieniły się w porównaniu z tym, co robiliśmy do tej pory. Nadal będziemy trenować dzieci od 4 roku życia, z tym że do 11, a nie do 12, jak było do dnia dzisiejszego. Będziemy zajmować się jedynie piłką maksymalnie 7-osobową (kategoria skrzat, żak i orlik), a KS Piast Nowa Ruda będzie kontynuować tę ścieżkę od piłki 9-osobowej (młodzik) do piłki 11-osobowej (trampkarz, junior oraz senior). Warto podkreślić, że jesteśmy jedyną Akademią w powiecie, która posiada w swoich szeregach zespół typowo dziewczęcy, który na ten moment liczy już 18 zawodniczek. Ponadto nasze zespoły każdego sezonu biorą udział w ligowych rozgrywkach Żaka oraz Orlika, a także w licznych turniejach na świeżym powietrzu oraz na hali.

Jakie kategorie wiekowe prowadzicie?

Na ten moment pracujemy w dwóch oddziałach: Centrum (kategoria skrzat i żak) oraz Słupiec (kategoria skrzat, żak, orlik oraz zespół dziewczęcy).

Kto trenuje poszczególne grupy?

W oddziale Centrum pracuje dwoje trenerów: Natalia Muczyńska oraz Łukasz Mrozek, natomiast w Słupcu: Kamil Krzywda, Tomasz Czechowicz (grupy chłopięce) oraz Rafał Sarnicki (grupa dziewczęca). Gdzie odbywają się treningi? Oddział Centrum obecnie trenuje na orliku przy Szkole Podstawowej nr 2 (ul. Mikołaja Kopernika), a Oddział Słupiec na orliku przy Szkole Podstawowej nr 7 (ul. Akacjowa). W okresie zimowym korzystamy z sal również tych szkół.

Jaki jest koszt miesięczny?

Od września tego roku składka za dziecko będzie wynosiła 100 złotych miesięcznie. Wyjątkiem jest udział w treningach rodzeństwa.

Jak można się zapisać do Akademii?

Gorąco zachęcamy do dołączenia do naszych zespołów, zarówno w Centrum, jak i w Słupcu. Zapisy trwają cały sezon – można do nas zadzwonić (numery telefonów podane na plakacie) lub napisać na naszym Fan Page`u: Akademia Piłkarska Piast Nowa Ruda.

Kto był pomysłodawcą tego projektu?

Projekt ten rodził się w głowach zarządu zarówno Akademii, jak i Klubu Sportowego od dłuższego czasu. Rozmowy trwały przez tak naprawdę pół ostatniego roku. Udało się nam dojść do porozumienia, co mamy nadzieję, przyniesie efekty w przyszłości. Liczymy na to, że nasza współpraca będzie owocna, zwłaszcza, że w naszym projekcie bardzo mocno współpracuje również Szkoła Podstawowa nr 7 w Słupcu, gdzie powstały kolejne klasy sportowe o profilu piłki nożnej. Dzieci, które kończą okres trenowania w Akademii, kontynuują swoją ścieżkę sportową zarówno w Klubie Sportowym, jak i w klasie Sportowej.

Arkadiusz Kołodziejczyk

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Tomasz Czechowicz: rozpoczynamy ogromny projekt sportowy

Fot. Pixabay

Dwie nowe kamery będą monitorować miasto, a kilka starych zostanie wymienionych na nowe.

Fot. Czytelnik

Potężne wichury, jakie przeszły przez powiat kłodzki wyrządziły dużo szkód. Wiatr nie ustąpi także dzisiaj.

Fot. Dolnośląska Policja

Za posiadanie nielegalnych urządzeń w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości nawet do 100 tys. zł od jednej maszyny.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×