REKLAMA

Wielkie sprzątanie DSDiK

foto: Internet

Bierzemy pod lupę drogi wojewódzkie. Sprawdzamy czy i jak są sprzątane przez ich zarządcę, czyli Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei.

Drogi wojewódzkie, którymi zarządza Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu sprzątane są trzy razy w roku. Dwa razy w okresie letnim i raz organizowane jest tzw. czyszczenie pozimowe.
- Sprzątanie dróg wojewódzkich zlecane jest podmiotom zewnętrznym wyłonionym w drodze przetargu nieograniczonego. Do wykonawcy należy też decyzja ile osób oraz jaki sprzęt jest zaangażowany w prace porządkowe - przekonuje Konrad Antkowiak z DSDiK.
Wielkie sprzątanie
Pozimowe sprzątanie dróg na terenie miasta i gminy Nowa Ruda oraz miasta i gminy Radków jeszcze trwa. - Posprzątane zostały wszystkie chodniki oraz jezdnie na drodze wojewódzkiej nr 381 na odcinku Ludwikowice Kł. - Nowa Ruda - Słupiec. W Nowej Rudzie sprzątana była droga miejska nr 380. Sprzątane też były dwa odcinki bez numeru drogi oraz droga wojewódzka nr 387 na odcinku Radków - Karłów. Obecnie trwają prace na wsiach, czyli na drodze nr 380 przebiegającej przez Włodowice, później Ścinawkę Średnią, Radków oraz odcinek z Woliborza do Srebrnej Góry. Zarządca planuje zakończyć prace do 11 maja.
Zastrzeżenia do stanu czystości dróg wojewódzkich mieszkańcy mogą zgłaszać do obwodów drogowych DSDiK. Najbliższy z nich działa w Ścinawce Śr.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Wielkie sprzątanie DSDiK

Obrazek użytkownika Redaktor
  • Redaktor
  • 15-05-2018

Nowa gazeta w Radkowie! Już wkrótce nowy bezpłatny magazyn radkowski. Do Waszych skrzynek trafi nowy bezpłatny magazyn o gminie Radków! W pierwszym numerze przedstawiamy kto jest kim w radkowskim magistracie: ujawniamy powiązania rodzinne i wcześniejsze miejsce pracy wielu urzędników. Przedstawimy też kopie dokumentów świadczących o "fachowości" obecnych pracowników ratusza. Ponadto zestawienie środków unijnych pochodzących z ZIT pozyskanych przez Radków i dla porównania gminy Mieroszów i wiejską Nowa Ruda. Zapraszamy też do lektury najnowszego sondażu i prezentacji (potencjalnych) kandydatów na burmistrza Radkowa

foto: pixabay.com

Prokurator czeka na opinię biegłego. Bednarczyk bije na alarm. Wracamy do sprawy 50- letniego pana Henryka ze Ścinawki Śr.

Architekci z Krakowa zaprojektują bożkowskie przedszkole.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×