REKLAMA

Prokuratura prowadzi śledztwo

Kłodzka prokuratura prowadzi postępowanie przeciwko dwóm policjantom z Nowej Rudy, którzy w ubiegłym roku podczas interwencji mieli dopuścić się stosowania przemocy.

- Sprawa jest otwarta. Prowadzimy śledztwo. Dotyczy dwóch funkcjonariuszy policji z Nowej Rudy. Podczas jednej z interwencji policjanci mieli użyć siły wobec pana, który utrudniał wykonywanie czynności na miejscu zdarzenia. Mężczyzna wystosował skargę w 2017 r. - informuje Jan Sałacki, Prokurator Rejonowy w Kłodzku.
O sprawie wie też komendant noworudzkiego komisariatu policji Arkadiusz Michalski.
- Ich interwencja dotyczyła niewłaściwego parkowania na ul. Krańcowej. Osoba, której zgłoszenie dotyczyło utrudniała wykonywanie czynności przez policjantów. Sprawę badała też policja z Kłodzka, ale inspektorat nie dopatrzył się żadnych uchybień ze strony mundurowych - mówi nam Arkadiusz Michalski.
To właśnie dlatego na razie funkcjonariusze pracują normalnie, nie zostali zawieszeni.
Komendant Michalski podkreśla jednak, że bardzo często osoby wobec których policja prowadzi postępowania odwracają sytuację i winnym staje się policjant. - To taki mechanizm obronny - przekonuje Michalski.
Decyzję o zawieszeniu lub zwolnieniu policjanta ze służby podejmuje komendant powiatowy policji. Poprzedza ją postawienie mundurowemu zarzutów przez prokuratora lub udowodnienie mu rzeczywistej winy.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (3): Prokuratura prowadzi śledztwo

Obrazek użytkownika Redaktor
  • Redaktor
  • 15-05-2018

Nowa gazeta w Radkowie! Już wkrótce nowy bezpłatny magazyn radkowski. Do Waszych skrzynek trafi nowy bezpłatny magazyn o gminie Radków! W pierwszym numerze przedstawiamy kto jest kim w radkowskim magistracie: ujawniamy powiązania rodzinne i wcześniejsze miejsce pracy wielu urzędników. Przedstawimy też kopie dokumentów świadczących o "fachowości" obecnych pracowników ratusza. Ponadto zestawienie środków unijnych pochodzących z ZIT pozyskanych przez Radków i dla porównania gminy Mieroszów i wiejską Nowa Ruda. Zapraszamy też do lektury najnowszego sondażu i prezentacji (potencjalnych) kandydatów na burmistrza Radkowa
Obrazek użytkownika Do redaktora
  • Do redaktora
  • 17-05-2018

No , no dobrze , dobrze .Tylko wszystko zgodnie z prawdą.
Obrazek użytkownika Redaktor
  • Redaktor
  • 18-05-2018

Kropka w kropkę. Niczego nie zataimy, niczego nie dodamy, wnioski wyciągnie czytelnik wyborca. Ruszamy z pierwszym nrm po oficjalnym starcie kampanii.

Chcą rozpocząć renowację obrazu Św. Walentego w Bazylice Wambierzyckiej. Na pierwszy etap prac renowacyjnych potrzebne jest 15 tys. zł. Całkowity koszt renowacji szacowany jest na ok. 40 tys. złotych.

foto: pixabay.com

Radkowskiej straży miejskiej nie jest obojętny los zwierząt. Tak przynajmniej twierdzą funkcjonariusze, którzy w 2018 r. podjęli 12 interwencji w sprawie zwierząt.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×