REKLAMA

Dostaniesz kasę na wymianę pieca

Przymierzasz się do wymiany pieca węglowego w swoim domu. Poczekaj i złóż wniosek. Możesz odzyskać połowę pieniędzy jakie na to przeznaczysz

Mieszkańcy Nowej Rudy będą mogli otrzymać kasę na wymianę pieców węglowych w swoich domach i mieszkaniach. Stanie się tak dzięki programowi dotacji, który uruchomił Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Szczegółowe zasady - jak deklarują władze miasta - mają być znane 31 maja, gdy noworudzcy radni uchwalą regulamin określający m.in. zasady naboru wniosków, sposób rozliczania oraz sposób przekazania dofinansowań. Pierwsze zapisy tego regulaminu są już jednak znane.

  •  Kto może dostać kasę?

- Wspólnoty mieszkaniowe, których członkowie korzystają ze wspólnych kotłowni

- Właściciele, współwłaściciele nieruchomości bądź najemcy domów i mieszkań, za wyjątkiem najemców lokali komunalnych

- Osoby fizyczne, w tym osoby fizyczne, prowadzące działalność gospodarczą w lokalu mieszkalnym zgłoszonym do dofinansowania.

  •  Na jakie wsparcie możemy liczyć?

Możemy otrzymać dofinansowanie na demontaż kotłów starej generacji oraz na zakup i montaż kotła gazowego, kotła na olej lekki opałowy, pieca zasilanego prądem elektrycznym, kotła na paliwa stałe lub biomasę wraz z instalacją c.o. i c.w.u. Dofinansowywane będą też prace dotyczące włączenie naszych mieszkań czy domów do sieci cieplnych.

Dofinansowywane też będą zakupy i montaże: pomp ciepła, kolektorów słonecznych, ogniw fotowoltaicznych, przydomowych elektrowni wiatrowych służących zasileniu źródła.

  • Ile dostaniemy?

Możemy otrzymać maksymalnie połowę potrzebnych pieniędzy (50 proc. tzw. kosztów kwalifikowanych), ale nie więcej niż 14 tys. zł (dla mieszkania w bloku wielorodzinnym), 20 tys. zł (dla domu jednorodzinnego).

Natomiast w przypadku kotłowni zasilającej w ciepło budynek wielorodzinny, na każde mieszkanie które tam się znajduje można otrzymać maksymalnie 4 tys. zł.

  • Kto dostanie?

Zwraca będą koszty poniesione od 1 stycznia 2017 r. Nabór wniosków odbywać będzie się w sposób cykliczny do wyczerpania funduszy. Rozpatrywane będą tylko wnioski kompletne.

Do wniosku należy dołączyć dokumenty wskazane we wniosku, ale też (w przypadku kotłowni gazowych) pozwolenia na budowę.

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Dostaniesz kasę na wymianę pieca

Obrazek użytkownika Katarzyna
  • Katarzyna
  • 24-05-2017

Co w takim razie z mieszkańcami, którzy modernizację ogrzewania wykonali jeszcze w 2016 roku? Nie otrzymają zwrotu części poniesionych kosztów? Jeżeli rzeczywiście zostaną pominięte to będzie bardzo niesprawiedliwe i krzywdzące ze stron władz miasta.

fot. ILUSTRACJA

Kolejnych czterech nieodpowiedzialnych kierowców straciło prawo jazdy. Wszyscy jechali ze zbyt dużą prędkością.

Balanga na koszt podatników. W oficjalnej delegacji Gminy Nowa Ruda na dożynki gminne znalazły się partnerki Nierodki i Słoninki
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×