REKLAMA

Susza w basenach

Kiedy te baseny ruszą - usłyszałem po podaniu przez nas w ubiegłym tygodniu informacji, ze zamiast otwarcia pływalni, władze Nowej Rudy zafundowały mieszkańcom kurtynę wodną w Rynku. I choć basen raczej opłacalnym interesem nie jest, zestawiając choćby koszty wlania wody z ilością ciepłych letnich dni, to gdy temperatury za oknami znacznie przekraczają 30 st. C temat powraca. Zarówno w Nowej Rudzie, gdzie takie upalne dni ochłody szukało się przy ul. Fredry, jak i w Radkowie, gdzie działało kąpielisko nieopodal stadionu.
Gdybym był kupiony przez władze, to napisałbym teraz, że jest i dobra informacja: baseny będą i remont basenu w Jugowie też. Tylko że większym szacunkiem darzę zwykłych mieszkańców, niż samorządowców, więc od razu pytam: kiedy dokładnie te remonty? I wtedy zapada cisza.
Pewne jest, że Nowa Ruda chce pozyskać kasę na remont basenu przy ul. Fredry, gmina Nowa Ruda na remont basenu w Jugowie, a Radków na wspomnianą wcześniej pływalnię obok stadionu. Na razie nasi samorządowcy wspólnie wyrwali unijną dotację na ładne kolorowanki, czyli wizualizacje i projektu. Ale nie mają tego, co najważniejsze, czyli pieniędzy na rzeczywiste roboty.
Skąd wziąć te pieniądze? Też mają zostać pozyskane z funduszy europejskich. Tyle, że na razie nie wiadomo kiedy i z których dokładnie programów. Tego nie wiedzą nie tylko nasi samorządowcy, ale nawet najstarsi górale, bo przedłuża się uruchomienie nowej transzy unijnych dotacji. Ale jest jednak jedna dobra informacja - strażacki wąż na noworudzkim rynku zostanie na dniach wymieniony na profesjonalny tryskacz. Dzięki temu woda już nie będzie się lała po rynku. Mamy przecież suszę.

Mieszkańcy pytają, czy Słupiec podzielony jest na Polskę „A” i Polskę „B”. O co chodzi? Chodzi o niewyremontowane pobocze na ul. Kwiatkowskiego przy budynku nr 21.

Jerzy Dec to radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, który w tegorocznych wyborach otrzymał 8 880 głosów, a wraz z nimi mandat zaufania wyborców.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×