REKLAMA

Na razie za free

foto ilustracyjne pixabay.com

Do lata ładować samochody można za darmo. Kiedy za ładowanie będziemy płacić jeszcze nie wiadomo, ale jak zapewnia Elżbieta Koncka nie będą to duże pieniądze.

- Teraz mamy sześć stacji, które działają: Lądek-Zdrój, Polanica-Zdrój, Szczytna, Dzierżoniów, Kamienna Góra, Międzylesie. Ładowanie na nich jest bezpłatne. PGN Nowa Energia sygnalizowało, że opłaty wprowadzi dopiero latem. Pytania o koszt tankowania pojawiają się prawdopodobnie stąd, że Lotos wprowadził opłaty zryczałtowane na swoim niebieskim szlaku, ale my na razie stacje mamy bezpłatne – zapewnia Elżbieta Koncka, pomysłodawca i realizator projektu e- Sudety. - Na temat wysokości opłat wprowadzonych w przyszłości nie mamy na razie informacji, ale na pewno nie będą to jakieś wysokie opłaty, bo chodzi przecież o rozwój elektromobilności. Spójrzmy na Lotos, który wprowadził opłatę zryczałtowaną 24 zł, czyli nie ważne czy ładujemy całą baterię czy ją doładowujemy to płacimy tylko 24 zł. To bardzo dobra opcja. Opłata będzie wszędzie taka sama, na każdej stacji, nie ma mowy, żeby były różne – podkreśla Koncka.

Wambierzyce, Radków

Stacje stoją też w Radkowie na parkingu przy ul. Chrobrego i w Wambierzycach na parkingu przy Noworudzkiej i już dziś przyciągają one kierowców. - Te stacje przez to, że są włączone w aplikacje stacji ładowania już ściągają turystów z zewnątrz. Wierzę, że mieszkańcy i władze też nabędą takie auta. Wszystko związane jest z finansowaniem, na które wszyscy czekają i podejrzewam, że to rozbuduje rynek samochodów elektrycznych – mówi Elżbieta Koncka. - Do Lądka np. przyjeżdżają samochody elektryczne z Krakowa, więc stacje przyciągają pojedynczych klientów. Rynek się buduje, to początek. Taka sama sytuacja jest w Szczytnej. Niedawno np. ładował się samochód, który gdyby nie stacja do Wrocławia by nie dojechał – przypomina Koncka.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Na razie za free

- Strach nie zabija - zarażaj spokojem, zostań w domu - namawiają noworudzianie Agata Felczak i Patryk Kamiński, których filmik ma już ponad trzydzieści tysięcy wyświetleń.

Ksiądz Biskup Ignacy Dec odchodzi na emeryturę. Dziś w samo południe w kaplicy domowej Świdnickiej Kurii Biskupiej ogłoszono decyzję ojca świętego Franciszka, który mianował nowym biskupem świdnickim biskupa Marka Mendyka, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji legnickiej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×