REKLAMA

Konkurs „Bądź EKO, zajedź daleko”

Konkurs ekologiczny organizowany dla uczniów szkół podstawowych z Kłodzka oraz powiatu kłodzkiego

Konkurs rusza w pierwszy dzień wiosny, 21 marca. Bądź EKO i wygrywaj nagrody: Rowery, cyfrowe aparaty fotograficzne i plecaki to nagrody w konkursie fotograficznym „Bądź EKO, zajedź daleko”, organizowanym dla uczniów szkół podstawowych z Wałbrzycha oraz powiatu kłodzkiego przez firmę FBSerwis Dolny Śląsk. Celem akcji jest zachęcanie najmłodszych do proekologicznych działań i budowanie ich odpowiedzialności w stosunku do przyrody i otoczenia.

Do udziału w konkursie, odbywającym się w dniach 21 marca – 19 kwietnia br., zaproszeni są uczniowie szkół podstawowych, którzy zdecydują się pokazać na zdjęciach, w jaki sposób chronią środowisko. Organizatorzy nie chcą ograniczać pomysłowości małych ekologów i to uczestnikom konkursowych zmagań pozostawiają sposób ukazania zaangażowania w proekologiczne działania. Fotografie mogą przedstawiać np. sposoby segregacji odpadów, troskę o zachowanie czystości środowiska naturalnego, oszczędzanie wody i energii elektrycznej, wtórne wykorzystanie odpadów czy też udział uczniów w proekologicznych akcjach, takich jak Sprzątanie Świata czy nasadzenia lasów. Mali ekolodzy mogą również sfotografować i zgłosić do konkursu przedmiot użytkowy czy pracę plastyczną powstałą z odpadów. Ponieważ zaangażowanie proekologiczne wymaga często wspólnego działania, organizatorzy przewidzieli w konkursie dwie kategorie: indywidualną i grupową (zespół liczący max. 3 osoby). Jest o co walczyć, ponieważ organizator ufundował dla zwycięzców atrakcyjne nagrody: górskie rowery, aparaty fotograficzne oraz plecaki. Dodatkowo szkoły, do których uczęszczają laureaci głównych nagród, otrzymają projektory multimedialne.

– Działalność naszej spółki to nie tylko zaangażowanie ściśle biznesowe. Nasze doświadczenie w dziedzinie gospodarki odpadami i ochrony środowiska pozwala nam prowadzić skuteczne proekologiczne działania edukacyjne wśród uczniów. Przykładamy do tych projektów dużą wagę, ponieważ to właśnie najmłodsze pokolenie w przyszłości zmagać się będzie z istotnymi wyzwaniami: kurczącymi się zasobami naturalnymi czy koniecznością poprawy kondycji środowiska naturalnego – mówi Wojciech Smołka, członek zarządu FBSerwis S.A., dyrektor Dywizji Usługi Środowiskowe i prezes zarządu FBSerwis Dolny Śląsk Sp. z o.o. – Przedsięwzięcia promujące codzienne, ekologiczne zachowania są dobrym wstępem do dojrzałej, odpowiedzialnej edukacji ekologicznej w dorosłym życiu.

Konkurs „Bądź EKO, zajedź daleko” rusza 21 marca 2016 r. – od tego dnia organizator przyjmować będzie elektroniczne zgłoszenia od uczestników wraz z konkursowymi zdjęciami (można je przesyłać na adres: konkurs@prtime.pl). Prace prezentowane będą w internecie. Zwycięzcy w kategorii indywidualnej i zespołowej zostaną wyłonieni online w drodze plebiscytu: w dniach 13-19 kwietnia każdy będzie mógł oddać swój głos na najciekawszą jego zdaniem fotografię na stronach internetowych www.klodzko.naszemiasto.pl oraz www.walbrzych.naszemiasto.pl. Wyniki konkursu zostaną opublikowane 20 kwietnia na stronie organizatora www.fbserwis.pl, a uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 22 kwietnia br. podczas obchodów Dnia Ziemi na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych, który jest jednym z dwóch patronów honorowych akcji. Drugim jest Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Zaangażowanie spółki FBSerwis w działania edukacyjne w regionie odbywa się równolegle do jej zaangażowania biznesowego. Od początku 2016 roku przedsiębiorstwo, działając w konsorcjum, zarządza gospodarką odpadami w gminie Kłodzko. Odpady z całego powiatu trafiają do regionalnej instalacji przetwarzania odpadów (RIPOK) w Ścinawce Dolnej. Ten nowoczesny zakład zagospodarowywania odpadów maksymalizuje proces recyklingu i jednocześnie zmniejsza masę składowanych odpadów w jednym ciągu technologicznym.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Konkurs „Bądź EKO, zajedź daleko”

foto: UMiG Radków

Burmistrz Bednarczyk złożył wniosek do władz powiatu o przekazanie gminie drogi Wambierzyce-Raszków, aby sam mógł zdobyć kasę na jej wyremontowanie.

foto ilustracyjne
pixabay.com

Trwają lub zmierzają ku końcowi remonty w 30 budynkach, którymi zarządza Noworudzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×