REKLAMA

Kłodzki szpital: poczekasz na operację

foto: pixabay.com

Kłodzki szpital: poczekasz na operację. Czekałeś na planowaną operację? To jeszcze poczekasz i nie wiadomo do kiedy. W połowie października Narodowy Fundusz Zdrowia wydał zalecenia by ograniczyć i czasowo zawiesić wykonywanie świadczeń medycznych, które były wcześniej zaplanowane. Dotyczy to wszystkich szpitali.

Jeszcze w ubiegłym tygodniu pacjenci kłodzkiego szpitala o planowane zabiegi nie musieli się martwić. Dziś wiemy już, że muszą się uzbroić się w cierpliwość, bo kłodzki szpital czasowo wstrzymał planowane operacje. - Dyrektor kłodzkiego szpitala wydała zarządzenie o wstrzymaniu przyjęć do zabiegów planowych ze względu na konieczność uruchomiania dużego oddziału covidowego (ma zostać utworzone, zgodnie z zarządzeniem wojewody, 92 miejsca), aby zabezpieczyć pacjentów przed ewentualnym zakażeniem – potwierdza Bartosz Wojciechowski, rzecznik prasowy starosty kłodzkiego. - Po przygotowaniu oddziału oraz po zorganizowaniu brakującej kadry przywrócimy wykonywanie planowych zabiegów. Obecnie z powodu epidemii zainteresowanie pacjentów planowanymi zabiegami jest na poziomie 30 procent (dane za ostatnich 6 miesięcy) – dodaje Wojciechowski.

 

NFZ zaleca

15 października Narodowy Fundusz Zdrowia wydał zalecenia, by szpitale ograniczyły i czasowo zawiesiły wykonywanie świadczeń medycznych, które były wcześniej zaplanowane. - W celu zminimalizowania ryzyka zakażeń koronawirusem oraz aby zabezpieczyć dodatkowe łóżka szpitalne dla pacjentów wymagających pilnego przyjęcia, NFZ zaleca ograniczenie lub czasowe zawieszenie udzielania świadczeń wykonywanych planowo – przypomina Sylwia Wądrzyk, dyrektor biura komunikacji społecznej Narodowego Funduszu Zdrowia - Należy podkreślić, że w każdym przypadku przesunięcia terminu udzielenia świadczenia, należy indywidualnie ocenić stan zdrowia pacjenta oraz wziąć pod uwagę skutki i ryzyko przesunięcia tego terminu – dodaje dyrektor Wądrzyk.

 

Nowotwory bez zmian

Ograniczenia w zabiegach nie dotyczą planowej diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych. Ci pacjenci powinni mieć zagwarantowany pełny dostęp do leczenia onkologicznego. Dotyczy to zarówno diagnostyki, jak realizowanych zabiegów. Jak zapewniają pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia, zwieszenie i przesunięcie terminu planowanej operacji nie wiąże się w przyszłości z ponownym, często wielomiesięcznym oczekiwaniem na zabieg. Pacjenci, którym termin przełożono w związku z zawieszeniem wykonywania planowanych zabiegów, będą w przyszłości obsługiwani w pierwszej kolejności. Te operacje są wstrzymane Zalecenie NFZ-u dotyczy przede wszystkim planowanych pobytów w szpitalach w celu przeprowadzenia diagnostyki, zabiegów diagnostycznych, leczniczych i operacyjnych, w szczególności: endoprotezoplastyki dużych stawów, dużych zabiegów korekcyjnych kręgosłupa, zabiegów naczyniowych na aorcie brzusznej i piersiowej, pomostowania naczyń wieńcowych, zabiegów wewnątrzczaszkowych, dużych zabiegów torakochirurgicznych, nefrektomii, histerektomii.

 

Zobacz, jak wygląda liczba zakażeń w powiecie kłodzkim z 21 listopada

Jakie nowe obostrzenia zostały wporwadzone 21 listopada

Jak wygląda sytuacja kłodzkiego szpitala

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Kłodzki szpital: poczekasz na operację

Fot. FB/Tomasz Kiliński

Kopalnia w Nowej Rudzie znów zaprasza turystów już od 1 grudnia

Radna powiatu kłodzkiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Krystyna Śliwińska wydała oświadczenie, w którym krytykuje protesty przeprowadzone w ramach Strajku Kobiet. Jest odpowiedź od radnych i starosty.

42-latek z powiatu kłodzkiego miał przy sobie amfetaminę. Narkotykami handlował

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×