REKLAMA

Śmieci w górę

foto: pixabay.com

Pracownicy Noworudzkich Usług Komunalnych nadal będą odbierać i wywozić śmieci w gminie Nowa Ruda. Niestety od 1 kwietnia za te usługi mieszkańcy płacą więcej.

Był przetarg, a najkorzystniejszą ofertę na odbiór odpadów z gminy złożyły Noworudzkie Usługi Komunalne. Niestety nie obeszło się bez podwyżki, która obowiązuje mieszkańców od 1 kwietnia. Do końca marca za odpady niesegregowane płaciliśmy 17,50 zł. Za te selekcjonowane 14,50 zł. Od 1 kwietnia stawki poszły w górę. Teraz za odbiór odpadów niesegregowanych płacimy 29,30 zł. Za segregowane 18,50 zł. - Na ostatniej sesji rady gminy ceny zostały podniesione. Podwyżka obowiązuje od 1 kwietnia. Mieszkańcy otrzymali informację na piśmie o podniesionych cenach, które wynikają tak jak i w Nowej Rudzie m.in. ze wzrostu kosztów na RIPOK-u (składowisku odpadów - przyp. red.). My nie podnosimy kosztów, podnosimy tylko o te koszty, o które NUK podniósł - tłumaczy Adrianna Mierzejewska, wójt gminy Nowa Ruda.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Śmieci w górę

Przedstawiamy dane frekwencyjne w drugiej turze wyborów prezydenckich w niedzielę, 12 lipca.

Podczas drugiej tury wyborów prezydenckich gminy do 20 tys. mieszkańców, w których zostanie odnotowana najwyższa frekwencja wyborcza, otrzymają wóz strażacki. Do wygrania będzie 49 pojazdów.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×