REKLAMA

Ratownicy górscy sprowadzali ciało mężczyzny

Ratownicy brali udział w wielogodzinnej wyprawie po zwłoki mężczyzny

FB/GOPR Wałbrzych

Wyprawa trwała kilka godzin

FB/GOPR Wałbrzych

W akcji brało udział 15 ratowników

FB/GOPR Wałbrzych

Działania zakończyły się po godzinie 22.00

FB/GOPR Wałbrzych

Warunki pogodowe były trudne

FB/GOPR Wałbrzych

Ratownicy GOPR sprowadzili zwłoki mężczyzny z gór. Akcja trwała ponad 12 godzin.

GOPR. W niedzielę, 17 stycznia ratownicy wałbrzyskiej grupy GOPR brali udział w wielogodzinnej wyprawie po zwłoki mężczyzny do bardzo popularnej wśród turystów Chatki pod Śnieżnikiem. - Znaczne ilości świeżego śniegu, a także trudno dostępny teren, na którym położna jest Chatka wymagały zaangażowania do działań ponad 15 ratowników. Wyprawa rozpoczęła się ok. godziny 9:30, zaś ostatnie związane z nią działania zakończyły się po godzinie 22.00. Informujemy, iż obecnie Chatka jest zamknięta z powodu prowadzenia przez policję czynności procesowych - poinformowali ratownicy.

 

Kim był mężczyzna?

Tożsamość mężczyzny nie jest znana ratownikom GOPR. Wiadomo, że miał on 37 lat. Zgłoszenie zostało przekazane do stacji ratownictwa w Międzygórzu. Ratownicy górscy musieli najpierw wydeptać ścieżkę do chatki, ponieważ nie było jak tam dojechać przez duże opady śniegu. Samo przecieranie szlaku zajęło im kilka godzin. Na mężczyźnie została przeprowadzona sekcja zwłok. Z informacji prokuratury rejonowej z Bystrzycy Kłodzkiej wynika, że zmarł on w skutek zatrzymania oddechu i krążenia. Do jego śmierci nie przyczyniły się osoby trzecie.

 

Interwencje GOPR-u w 2020 roku

Ratownicy wzięli udział w 274 zdarzeniach, udzielając pomocy 278 osobom

10 osobom nie udało się uratować życia

Czas trwania działań ratowniczych wyniósł 2027 godzin

Ratownicy spędzili ponad 19 300 godzin społecznie na działalności ratunkowej, szkoleniach i innych działaniach statutowych GOPR

Najczęściej dochodziło do wypadków turystycznych - 178 i rowerowych - 50

W 5 zdarzeniach wspierało ratowników Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

 

Kliknij tutaj, aby zobaczyć film z akcji strażaków w Okrąglaku - Stronie Śląskie

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Ratownicy górscy sprowadzali ciało mężczyzny

Fot. Phantasma1958 Polska-org.pl

Kłodzko: Konkubent Lucyny K. który wraz z nią miał dopuścić się zabójstwa dziecka przebywa w zakładzie karnym w Kłodzku.

Kłodzko: Samochód zbierający odpady potrącił kobietę. Była reanimowana na miejscu.

Podczas pogrzebu, gdy rodzina chciała pożegnać zmarłą i poprosiła o otwarcie trumny, okazało się, że leżą w niej zamienione zwłoki. Jak doszło do tak tragicznej pomyłki?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×