REKLAMA

Nowa Ruda: wałbrzyskie autobusy będą jeździć po naszym mieście?

Nowa Ruda. Czy po mieście będą jeździły autobusy?

Nowa Ruda. Jest szansa, aby wałbrzyskie autobusy jeździły po Nowej Rudzie i woziły pasażerów. Czy mieszkańcy doczekają się komunikacji?

Nowa Ruda. - Rozpoczęły się rozmowy na temat ewentualnego zaistnienia komunikacji wałbrzyskiej w Nowej Rudzie - przyznaje Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy. - To jednak jest początek. Nic nie jest jeszcze pewne i przesądzone, bo to wymaga wielu uzgodnień - zaznacza burmistrz. W praktyce ma to oznaczać, że autobusami z Wałbrzycha będą obsługiwane połączenia pomiędzy trzema dzielnicami Nowej Rudy. - Wałbrzyskie autobusy mogłyby jeździć po Nowej Rudzie, czyli od Słupca do Drogosławia, a może i dalej jeżeli gmina Nowa Ruda się w to włączy – ujawnia Kiliński. - Takiej komunikacji codziennej, podmiejskiej brakuje choćby w weekendy. Brakuje późnymi popołudniami, czy wieczorami, więc pewne kroki w tej sprawie podjęliśmy. Nie ukrywam, że zakładaliśmy w programie wyborczym, że chcemy w kwestii transportu miejskiego poczynić pewne działania i staram się, żeby to zaistniało - twierdzi Kiliński.

Przeczytaj o wypadku w Nowej Rudzie

 

Szełemej: za półtora roku

Prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej mówi wprost: taka możliwość może się pojawić w momencie, gdy Wałbrzych będzie konstruował nowy przetarg na usługi przewozowe komunikacji miejskiej i wokół miejskiej Wałbrzycha, czyli już w połowie przyszłego roku. - Finalizacja wszystkiego jest możliwa za ok. półtora roku. Rozmawiamy o tym również w kategoriach pewnego projektu, który być może uzyskałby dofinansowanie w ramach Funduszu Sprawiedliwej Transformacji, który jest elementem budżetu unijnego i o który zabiegamy, żeby nie został zawetowany – mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

 

Sprawdź, czy w święta będą jeździły autobusy

Dlaczego na naszych drogach jest więcej policyjnych kontroli?

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Nowa Ruda: wałbrzyskie autobusy będą jeździć po naszym mieście?

Obrazek użytkownika naiwny
  • naiwny
  • 17-12-2020

Ludzie opamietajcie sie, z tymi autobusami będzie tak jak z basenem przed wyborami wszystko. Jaki interes będzie miał w tym P.Szełemej żeby wozić ludzi z Rudy do Słupca albo ze Słupca do Drogosławia....Panowie kiliński i szełemej nie ośmieszajcie sie już.
Obrazek użytkownika miłośnik transportu
  • miłośnik transportu
  • 19-12-2020

naiwny: Ja bym najpierw proponował zapoznać się z tym, na czym polega organizacja transportu publicznego. Ten pomysł to nic innego, jak uruchomienie połączeń międzymiastowych, które wewnątrz Nowej Rudy mają służyć jako komunikacja miejska (pewnie za tym poszłoby też wprowadzenie odrębnej taryfy dla samej Nowej Rudy). Jeden z przykładów podobnego rozwiązania, jaki mi przychodzi do głowy, to linia 10 ze Świnoujścia do Międzyzdrojów, która jest komunikacją miejską w tym drugim mieście.

Fot. KPRM

Obowiązkowa maseczka zamiast przyłbicy. Jakie jeszcze zmiany nas czekają?

Czesi odnotowują wysoki wzrost zakażeń brytyjską odmianą koronawirusa. Czy dotrze ona do powiatu kłodzkiego?

Fot. Janusz Polska.org

Kłodzko: Sprawa śmierci 3-letniej dziewczynki okazuje się mieć drugie dno. Czy warto wstrzymać się z osądami wobec matki?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×