REKLAMA

Nowa Ruda: Szczepionek jest jak na lekarstwo

Szczepionek ciągle jest za mało

Fot. Pixabay

Na razie szczepią głównie na Spacerowej. Dlaczego brakuje szczepionek?

Nowa Ruda. W poniedziałek, 25 stycznia w całej Polsce ruszyły szczepienia seniorów 80+ przeciwko koronawirusowi. Szczepią też w Nowej Rudzie, ale zła wiadomość jest taka, że tygodniowo do naszych placówek trafi tylko 120 dawek szczepionki. To pozwoli na zaszczepienie przez miesiąc 600 osób w Nowej Rudzie, które liczy ponad 20 tys. mieszkańców. W mieści zaszczepimy się w Evicie przy ul. Świdnickiej w Drogosławiu, ul. Spacerowej w Słupcu oraz przy ul. Bohaterów Getta, a także w Salusie przy ul. Piłsudskiego.

W poniedziałek, 25 stycznia, w pierwszym dniu szczepień, w Evicie zaszczepiono 24 seniorów. - W związku z tym, że Evita zgłosiła trzy punkty mamy zapewnione maksymalnie 90 dawek szczepionki tygodniowo. Większość szczepień kumulujemy w placówce przy ul. Spacerowej w dzielnicy Słupiec – przyznaje Piotr Potyrała z Evity. - Przy 30 dawkach szczepionki tygodniowo możliwość szczepienia w trzech przychodniach zdezorganizowałaby ich pracę. Nie mogę dla 30 szczepionek wyłączyć aż trzech zespołów szczepiennych. Rozdzielenie 90 szczepionek na trzy przychodnie wstrzymałoby praktycznie ich normalne funkcjonowanie – dodaje Potyrała.

 

SPRAWDŹ ILE OSÓB ZACHOROWAŁO 5 LUTEGO

DOWIEDZ SIĘ, JAKIE BRANŻE ZOSTANĄ OTWARTE 12 LUTEGO

PRZECZYTAJ CO PRZEZ CAŁY ROK ROBIŁA NASZA POLICJA

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Nowa Ruda: Szczepionek jest jak na lekarstwo

Kłodzko: Na ul. Podgrodzie doszło do kolizji 2 aut. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Podczas pogrzebu, gdy rodzina chciała pożegnać zmarłą i poprosiła o otwarcie trumny, okazało się, że leżą w niej zamienione zwłoki. Jak doszło do tak tragicznej pomyłki?

KPP Kłodzko

Polanica-Zdrój: Tym razem praworządność nie opłaciła się mieszkańcowi powiatu kłodzkiego. Zgłosił włamanie i sam przy okazji wpadł.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×