REKLAMA

Drzewa na Piastowskim są niebezpieczne!

foto: użyczone

Pokłosiem tragedii na ul. Cmentarnej jest też obawa mieszkańców Osiedla Piastowskiego, którzy i tam zauważyli drzewa, które mogą w niedalekiej przyszłości zagrażać ich bezpieczeństwu.

Krzysztofa Leśniak zwróciła uwagę zwłaszcza na dwa drzewa rosnące w pobliżu bloków mieszkalnych, którym jej zdaniem należałoby się przyjrzeć.
- Są dwa takie drzewa. Jedno jest już bardzo odchylone. Informowałam o tym burmistrza i jego zastępcę, urzędników miejskich. Byłam też u zarządcy, czyli w NTBS -ie. Powiedzieli mi, że teraz nie można nic zrobić, bo jest okres lęgowy, a ja się pytam, czy ptaki są ważniejsze od ludzi - zastanawia się pani Krzysztofa. - Jak przyjdzie burza, to drzewo może się przewalić, jak na ul. Cmentarnej - dodaje.
Prezes miał rację
Pani Krzysztofa w rozmowie z nami wyraziła też swoją opinię w temacie, który od dłuższego czasu bulwersuje mieszkańców osiedla a mianowicie w temacie wycięcia wierzby. - Pan prezes wyciął wierzbę i moim zdaniem dobrze zrobił. Ja go za to chwalę - przekonuje kobieta. - Teraz problem jest między blokiem 14-15. Boimy się, że może dojść do takiej tragedii, jak na ul. Cmentarnej. Tam stoją auta – niektórzy samochodów koło tych drzew już nie stawiają, ale do pana Zdunka można mówić jak grochem o ścianę, a urzędnicy? Czy nie chcą wziąć odpowiedzialności za nasze bezpieczeństwo - zastanawia się pani Krzysztofa Leśniak.
Kroki już podjęto
Marian Zdunek, prezes NTBSu zapewnia, że słucha tego, co mówią do niego mieszkańcy. - Nie wszyscy mieszkańcy są zainteresowani wycięciem drzew. W lutym firma dokonała ich pielęgnacji. My wystąpiliśmy do władz miasta o zajęcie stanowiska w tej sprawie i określenie dalszego losu drzew. Tam jest jesion, który powinien już wegetować, a jeszcze tego nie robi. Dziś dokonamy z kolei przeglądu topoli - tłumaczy Zdunek i zaznacza, że decyzję o wycince muszą podjąć władze Nowej Rudy, a nie on. - NTBS zrealizuje każdą decyzję wydaną przez władze miasta - zapowiada.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (4): Drzewa na Piastowskim są niebezpieczne!

Obrazek użytkownika BNR
  • BNR
  • 19-09-2018

Bezpieczna Nowa Ruda zadba o bezpieczeństwo. Prezes firmy Combat burmistrzem Nowe Rudy!!!!!
Obrazek użytkownika BNR
  • BNR
  • 19-09-2018

Bezpieczna Nowa Ruda zadba o bezpieczeństwo. Prezes firmy Combat burmistrzem Nowe Rudy!!!!!
Obrazek użytkownika BNR
  • BNR
  • 19-09-2018

Bezpieczna Nowa Ruda zadba o bezpieczeństwo. Prezes firmy Combat burmistrzem Nowe Rudy!!!!!
Obrazek użytkownika REnia
  • REnia
  • 19-09-2018

Ktoś zna tych ludzi??? To podobno spadochroniarze z Wroclawia co liczą że wygrają jak kiedyś szpytma w klodzku i będą w rudzie kręcić lody

Co wiesz o Czechach? Czy znasz wystarczająco dobrze Polskę? Weź udział w II Konkursie Wiedzy o Polsce i Czechach. Już 8 października w Nowej Rudzie.

Proboszcz wyjaśnienie napisał. Biskup je przyjął.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×