REKLAMA

Awiżeń: sparaliżowali testowanie chorych na koronawirusa

Fot. FB/Maciej Awiżeń

Starosta kłodzki Maciej Awiżeń ujawnia jak olbrzymi problem jest obecnie z robieniem testów na kornawirusa. - Jestem zdruzgotany... Obecnie czas oczekiwania dla kilkuset osób skierowanych na testy przeciąga się powyżej tygodnia. Z samych DPS-ów (skierowania przez Sanepid) zdarzają się terminy ponad 10. dni, nie mówiąc już o kolejnych np. 5. dniach oczekiwania na wyniki testów. Przy czym, po 10 dniach od zachorowania, można wyjść już z izolacji domowej jako ozdrowieniec. Co to za sens? Czy ktoś z Was też czeka na test? System się zawalił. Nie widomo kogo izolować i zarażamy się nawzajem. Dopóki była podpisana umowa przez Wojewodę z ZOZ w Kłodzku "wymazobus" z dzielną p. Renią, docierał wszędzie w jeden dzień - ujawnia starosta. Wojewoda jednak od 31.10.2020 r. nie przedłużył umowy i postanowił zlecić zadanie pobierania testów przez Wojska Obrony Terytorialnej. - Po co było zmieniać coś co dobrze funkcjonowało?! Po co wysyłać z Wrocławia karetkę do wymazów do powiatu kłodzkiego - ile zdążą zrobić testów?! Dokąd dojadą?! Czy prawdą jest, że kilometraż dobowy karetek WOT nie wystarczył na dojazd do Międzylesia? Efekt jest taki, że zniecierpliwieni pacjenci, z objawami, kaszlem, pojawiają się przed kłodzkim szpitalem przy stacjonarnej karetce do pobrania i stoją w coraz dłuższych kolejkach na deszczu... Gdzie tu sens?? - zastanawia się Awiżeń i jednocześnie podkreśla, że o to wszystko planuje zapytać wojewodę na kolejnej telekonferencji.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Awiżeń: sparaliżowali testowanie chorych na koronawirusa

Obrazek użytkownika ABietyki
  • ABietyki
  • 21-11-2020

Ja pierdziele gdzie my żyjemy jaki limit kilometrów dla wojska !? Czy w przypadku nie daj Boże wojny wojsko też stanie w połowie drogi i niedojada bronić jakiegoś rejonu Polski bo przekroczą limit kilometrów.

Fot. Przemysław Ziemski

Nowa Ruda: Doszło do pożaru w lesie. Strażacy mają utrudniony dostęp do ogniska pożaru. Zobacz film z akcji gaśniczej

Fot. PTTK

Zobacz, które szlaki od połowy maja będą już niedostępne dla turystów

Fot. KPP Kłodzko

Do policyjnego depozytu trafiło ponad 2,8 kilograma amfetaminy oraz susz marihuany. Co jeszcze policjanci znaleźli w domu 36-latka?

Starostwo Powiatowe w Kłodzku - Powiat Kłodzki

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×