REKLAMA

Jak zachować się podczas alarmu bombowego?

We Wrocławiu, w ciągu tygodnia, miały miejsce dwa alarmy. Zagrożenia terroryzmem stają się realne

Alarm bombowy. Sprawdź, jak zachować się w tej sytuacji
W 2015 r. w Europie odnotowano 15 zamachów terrorystycznych. We Wrocławiu, tylko w ciągu tygodnia, miały miejsce dwa alarmy bombowe. Zagrożenia terroryzmem stają się coraz bardziej realne. Ekspert Impela radzi, jak zachować się w takiej sytuacji.
Sygnałem ostrzegającym o niebezpieczeństwie może być wszystko, od podejrzanie zachowującego się przechodnia czy współpasażera, po samochody zaparkowane w nieprzeznaczonych do tego miejscach czy pozostawione publicznie pakunki.
- Za podejrzany przedmiot, który wyglądem wzbudza uzasadnione podejrzenie, uznaje się na przykład taki, z którego wydobywają się gazy, płyny, zapachy lub dźwięki. Natomiast zachowania, które powinny zwrócić naszą uwagę, to na przykład wzrok wbity w jeden punkt, noszenie obszernej odzieży, nieadekwatnej do warunków pogodowych - mówi Janusz Pniak, z-ca dyrektora oddziału Katowice Impel Security Polska, który odpowiedzialny był za ochronę tegorocznej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
Jeśli więc czyjeś zachowanie wzbudzi w Tobie niepokój, poinformuj o tym odpowiednie służby, dzwoniąc pod numer 112. Pamiętaj, żeby w zgłoszeniu podać rodzaj zagrożenia oraz opisać jego źródło (podejrzana torba, zachowanie czy rozmowa telefoniczna). Nie dotykaj i nie sprawdzaj podejrzanych przedmiotów lub pakunków. Po przybyciu na miejsce odpowiedniej służby porządkowej, profesjonaliści przejmą kontrolę nad kierowaniem akcją i będą również mogli korzystać z pomocy osób cywilnych.
Pamiętaj, żeby - pod żadnym pozorem - nie przyjmować żadnym pakunków i przesyłek od obcych osób. Twoją uwagę powinien przykuć brak nadawcy lub miejsce nadania paczki, którego się nie spodziewasz. Zawsze pilnuj też swojego bagażu lub torebki, ponieważ w chwili nieuwagi osoby trzecie mogą włożyć do nich podejrzane przedmioty.
Jeśli dojdzie do wybuchu
Spróbuj ocenić, czy występuje ryzyko kolejnego wybuchu. - Jeśli tak, połóż się na ziemi nogami w stronę spodziewanego wybuchu i skrzyżuj je, łokcie ułóż ciasno przy ciele, dłonie na uszach, a usta pozostaw otwarte. Jeżeli w pobliżu znajdziesz przedmiot, którym możesz się osłonić, wykorzystaj go - radzi Janusz Pniak.
Pamiętaj! Zachowaj spokój i nie przeszkadzaj służbom w wykonywaniu ich obowiązków. To między innymi od Ciebie zależy, jak sprawnie zakończy się cała akcja. Z drugiej strony, pamiętaj również, żeby nie wzywać Służb bez uzasadnienia czy dla żartu. To spowoduje ich duże zaangażowanie i będzie miało konsekwencje prawne i finansowe.

Impel to największa w Polsce grupa firm specjalizujących się w outsourcingu usług dla instytucji
i przedsiębiorstw. Posiada ponad 25-letnie doświadczenie we współpracy z wymagającymi klientami, których obsługuje w całym kraju poprzez sieć 44 oddziałów. Impel oferuje kompleksowe rozwiązania, a nie tylko pojedyncze usługi, optymalizujące obszary organizacji pracy, doboru technologii oraz zarządzania personelem. Grupa oferuje największą na rynku polskim liczbę usług dla biznesu  w następujących jednostkach biznesowych:
Obsługa nieruchomości: usługi porządkowo-czystościowe, catering, wynajem i serwis odzieży/pościeli, zarządzanie nieruchomościami, serwis techniczny obiektu, remont/inwestycje, dostawa produktów BHP, dostawa produktów utrzymania czystości, pralnictwo, outsourcing personelu medycznego.
Zapewnianie bezpieczeństwa: fizyczna ochrona mienia, monitoring i techniczne systemy zabezpieczeń, cash handling.
Obsługa procesów biznesowych: usługi kadrowo-płacowe, usługi księgowe, doradztwo podatkowe, doradztwo procesowe, praca tymczasowa, usługi teleinformatyczne, ubezpieczenia.
Grupa Impel obsługuje 6,5 tys. klientów na terenie całego kraju. Zarządza pracą 55 tys. osób.
W filozofię działania Grupy Impel wpisane jest wspieranie przedsięwzięć społecznych, kulturalnych
i sportowych oraz troska o osoby potrzebujące pomocy. Impel wspiera drużynę żeńskiej siatkówki Impel Wrocław. Grupa wraz z Fundacją „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” i zespołem lekarskim Akademii Medycznej we Wrocławiu wsparła budowę nowej siedziby Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii
i Hematologii Dziecięcej - „Przylądek Nadziei”.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Jak zachować się podczas alarmu bombowego?

foto: pixabay.com

Jest akcja, jest mobilizacja i wspólne działanie. Fundacja zaczytani org. Prowadzi Wielką Zbiórkę Książek, które następnie trafią do placówek medycznych w całej Polsce. W akcję zaangażował się żłobek „Baśniowe Wzgórze” z Ludwikowic Kł.

Trzy osoby przed rokiem zginęły. Jedna przeżyła i zapewniała, że to nie ona kierowała samochodem. Śledczy po miesiącach prowadzonego śledztwa uznali jednak inaczej. Jakub K. trafił za kraty. Na razie na 3 miesiące. Grozi mu 12 lat więzienia.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×