REKLAMA

Motory opanują region

Ponad pół tysiąca motocyklistów z całej Polski rozpocznie sezon w Wambierzycach i na noworudzkim rynku.

Raz w roku w niewielkich Wambierzycach robi się naprawdę głośno. Od 6 lat właśnie do tej dolnośląskiej wsi zjeżdżają się motocykliści z całej Polski. Wspólnie pielgrzymują do miejscowej bazyliki, aby modlić się u stóp Królowej Rodzin i Patronki Ziemi Kłodzkiej. - Wambierzyce mają klimat, a drugiej takiej bazyliki w Polsce nie ma. Będziemy modlić się za bezpieczny sezon. Żeby wszyscy, którzy rozpoczęli sezon, zakończyli go szczęśliwie. Będziemy się też modlić za zmarłych tragicznie motocyklistów - mówi Ireneusz Stawicki z klubu Nowa Ruda Bikers.
Mają renomę
Sezon motocyklowy w Wambierzycach motocykliści rozpoczną już po raz szósty. - Będzie to już 6 edycja, więc mamy wyrobioną renomę. Zlot zaczynamy modlitwą w Wambierzycach, a później przejedziemy do centrum Nowej Rudy - mówi o tegorocznych planach popularny „Iro” z Nowa Ruda Bikers.
I się zacznie...
Po raz pierwszy zlot odbędzie się w noworudzkim Rynku. Motocykliści zadbają, aby każdy z uczestników znalazł tu coś dla siebie. - Chcemy nie tylko motocyklistom, ale też mieszkańcom i dzieciom zorganizować czas.
Będą koncerty. Będą konkursy i wspaniałe nagrody wśród nich m.in. mini motocykl spalinowy Cross - zachęca do udziału w imprezie „Iro” Stawicki. Zobaczymy też, co można zrobić z motocyklem, bo motocykliści zaplanowali pokazy stuntu, czyli pokaz kaskaderskich kombinacji. Na scenie wystąpią Yellow Horse, Rock `N Roll Rebels i Sajgon. Zapraszamy w niedzielę, 29 kwietnia od godz. 13:00 do noworudzkiego Rynku.
Utrudnienia
Organizatorzy informują, że w tym dniu parking za starym browarem będzie zamknięty dla samochodów. Kierowcy muszą tez liczyć się z utrudnieniami w Rynku i na trasie Wambierzyce - Nowa Ruda

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (3): Motory opanują region

Obrazek użytkownika BREN
  • BREN
  • 30-04-2018

Burmistrz zrobil IGRZYSKA dla BOGACZY ,a mieszkancom nowej rudy zamknal parking samochodowy ........PODZIEKUJEMY przy WYBORACH
Obrazek użytkownika BREN
  • BREN
  • 30-04-2018

Burmistrz zrobil IGRZYSKA dla BOGACZY ,a mieszkancom nowej rudy zamknal parking samochodowy ........PODZIEKUJEMY przy WYBORACH
Obrazek użytkownika do brena
  • do brena
  • 02-05-2018

Bogacz z samochodem nie miał gdzie zaparkować bo przejść 100 m dla księcia brena to za dużo

foto: użyczone

Gehenna trwa od kilku lat, a sąsiedzi codziennie zastanawiają się, czy nie wylecą w powietrze. Jak mówią - nie radzą już sobie z tym problemem.

27 października Nową Rudę odwiedzi jeden z najpopularniejszych polskich kabaretów – Kabaret Młodych Panów. Specjalnie dla naszych czytelników, Panowie odkrywają cząstkę siebie i zdradzają, czym nas już niedługo zaskoczą.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×