REKLAMA

Babciu, daj na lek, albo Twój wnuczek umrze

foto: pixabay.com

Nowa metoda działania oszustów na wnuczka. Teraz oszukują na koronawirusa.

Oszuści próbowali wyłudzić kasę od noworudzkich seniorów. Najpierw jeden z nich domagał się 6 tys. zł od starszej mieszkanki os. Wojska Polskiego w dzielnicy Słupiec. I choć przeliczył się, bo 85-letnia kobieta miała tylko 1 000 zł, to i tak postanowił wyłudzić od niej kasę podszywając się pod policjanta, który niby zbierał pieniądze na zakup szczepionki na „koronawirusa”, aby uzdrowić jej bliskiego. - Oszuści są tak perfidni, że podczas rozmowy z seniorami zazwyczaj dają do słuchawki osobę podszywającą się pod krewnego - przyznają noworudzcy policjanci. W takich sytuacjach seniorzy nie wytrzymują i zgadzają się na przekazanie pieniędzy. Wówczas rzekomy policjant instruuje seniora, że ktoś przyjdzie do niego po kasę. Tak było też w przypadku oszukanej staruszki, do której przyszedł podszywany kurier. Na szczęście nie wszyscy seniorzy się na to nabierają. W ten sposób przed dwoma dniami (wtorek, 5 maja) nie udała się nabrać mieszkanka ul. Stara Droga w dzielnicy Drogosław. W ostatnich dniach były też inne próby, ale już przy rozmowach oszuści się rozłączali słysząc, że seniorzy wyczuwają zagrożenia i mogą o tym zawiadomić policjantów.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Babciu, daj na lek, albo Twój wnuczek umrze

O leczniczym działaniu konopii siewnych, a także pomaganiu ludziom w ciężkich chorobach rozmawiamy z właścicielkami sklepu Konopna Farmacja w Dzierżoniowie.

Fot. KPP Kłodzko

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy podczas akcji ”Prędkość” kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×