REKLAMA

Naładuj się u nas

W Nowej Rudzie powstanie stacja ładowania pojazdów. O lokalizację stacji i datę jej otwarcia pytamy Elżbietę Koncką, pomysłodawcę i realizatora projektu „e-Sudety.

W 2017 r. przeprowadzono pilotażowy, autorski projekt e-Kotlina Kłodzka, który realizowany był w Lądku-Zdrój. Chcąc kontynuować działania powstał kolejny, szerszy projekt e-Sudety, który swoim zasięgiem obejmuje nie tylko miejscowości uzdrowiskowe, ale obszar całego regionu Sudetów. - W sieci stacji ładowania zaproponowaliśmy także Nową Rudę. PG Nowa Energia zaakceptowała lokalizację. To nas bardzo cieszy, ponieważ Nowa Ruda jest urokliwym miastem, z dużą ilością zieleni - mówi Elżbieta Koncka, pomysłodawca i realizator projektu. - Stacja w Nowej Rudzie powstanie prawdopodobnie przy ul. Cmentarnej - dodaje Koncka.
Kiedy otwarcie ?
Przed montażem stacji jest wiele formalności do pokonania, m.in. przyłącze, którego czas realizacji jest uzależniony od spółki Tauron. - Liczymy na wyrozumiałość Taurona, że przyłącza będą wykonywane sprawnie, czas oczekiwania zostanie skrócony, a w konsekwencji PG Nowa Energia będzie mogła szybciej zamontować daną stację - przewiduje Koncka. Na każdej stacji będą mogły ładować się dwa samochody jednocześnie, jedno z miejsc będzie przystosowane dla niepełnosprawnych. W lutym pierwsza stacja powstała w Lądku-Zdrój. Obecnie są montowane kolejne - w Szczytnej i Międzylesiu, a w dalszej kolejności również m.in. w Dzierżoniowie. Docelowo zaplanowano ponad 20 stacji ładowania samochodów elektrycznych w regionie Sudetów. Obecnie ładowanie samochodów elektrycznych na tych stacjach jest bezpłatne, ale za jakiś czas zostaną wprowadzone opłaty.
Miasto bez kosztów
Stacje są montowane przez spółkę PG Nowa Energia, w której zakresie pozostaje także ich utrzymanie. Miasto zatem nie poniesie żadnych kosztów związanych z powstaniem stacji u nas.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Naładuj się u nas

Wznowiono rozmowy o reaktywacji linii kolejowej prowadzącej ze Ścinawki Śr. przez Tłumaczów do Broumova. W ubiegłym tygodniu Jan Bednarczyk rozpoczął konsultacje w tej sprawie.

foto ilustracyjne

Kamienie, dziury, błoto i jedna wielka tragedia. Tak mieszkańcy Ścinawki Dolnej mówią o drodze przebiegającej koło byłej cegielni, a prowadzącej do ich domów. Pytają też burmistrza: kiedy obiecany remont?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×