REKLAMA

Powstaje nowy Szpital Wojewódzki

W piątek we Wrocławiu podpisano umowę na drugi etap budowy Nowego Szpitala Wojewódzkiego. Gotowe są już fundamenty. Zadaniem firm realizujących inwestycję będzie wybudowanie budynku, lądowiska dla helikopterów oraz zagospodarowanie terenów wokół budynków.

Konsorcjum BUDIMEX SA jako wykonawca Nowego Szpitala Wojewódzkiego we Wrocławiu przy ul. Kosmonautów wejdzie na teren budowy już 29 lipca br. i będzie miał 30 miesięcy na skończenie robót. To oznacza, że szpital powinien być gotowy do 29 stycznia 2014 roku. Tym samym pierwszych pacjentów przyjmie na oddziały już w drugim kwartale 2014 r.

Nowy Szpital Wojewódzki będzie nowoczesnym centrum opieki zdrowotnej dla mieszkańców zachodniej części Wrocławia oraz województwa dolnośląskiego. Jego łączna powierzchnia użytkowa wyniesie ponad 48 tys. m kw. Cztero kondygnacyjny obiekt zapewni opiekę medyczną dla blisko 400 tys. osób. W szpitalu funkcjonować będzie 16 oddziałów (w tym najnowocześniejszy na Dolnym Śląsku Szpitalny Odział Ratunkowy), a także przychodnia przyszpitalna z 20 poradniami oraz zakład rehabilitacji. Planowana roczna liczba hospitalizacji w placówce to około 30 tys.  pacjentów. Przewidywana roczna liczba zabiegów operacyjnych - nie mniej niż 12 tys. zaś prognozowana roczna liczba porad ambulatoryjnych wyniesie około 60 tys.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (7): Powstaje nowy Szpital Wojewódzki

Obrazek użytkownika zdzisio
 • zdzisio
 • 19-07-2011

czy będzie oddział psychiatryczny?trzeba zapisać nr1 do kolejki
Obrazek użytkownika ksenocyd
 • ksenocyd
 • 19-07-2011

Zostaniesz nr 2 pierwszym i stałym pacjentem. Ordynator osobiści cię powita i wręczy bukiet goździków. Nawet elektrowstrząsy będziesz miał bez kolejki.
Obrazek użytkownika nr 2
 • nr 2
 • 19-07-2011

ooo! stara radziecka szkoła, tak uczyli towarzysze ojca kłamczyńskiego - myślących inacej zamykać w psychiatryku. dobrze wychował tatuś synka jarusia - a jego pisiorki bezmózgowce nawet nie wiedzą że realizują wytyczne towarzyszy lenina, stalina i dzierżyńskiego
Obrazek użytkownika admincieć
 • admincieć
 • 19-07-2011

i zeby było jasne wypowiedz nr 2 dotyczy wypowiedzi zdzisia-czyli koleżków z po
Obrazek użytkownika nr 2
 • nr 2
 • 19-07-2011

cieciu, zdzisio to ja a ja to zdziso, rozumiesz?
Obrazek użytkownika admincieć
 • admincieć
 • 19-07-2011

rozumiem-kazdy idiota ma rozdwojenie jaźni
Obrazek użytkownika nr1,,,,
 • nr1,,,,
 • 19-07-2011

"Niestety, to, co się dzieje w TVP, jest jedynie wycinkiem rzeczywistości, na którą składają się złe praktyki polityków na polskim rynku medialnym. Praktyki, które są jednoznacznie negatywnie oceniane przez instytucje zajmujące się badaniem stopnia realizacji idei wolności słowa. Sprawia to, że Polska wciąż zajmuje niepokojąco niską pozycję zarówno w rankingu wolności prasy przygotowywanym przez Freedom House (wyprzedzają nas m.in. Papua-Nowa Gwinea, Vanuatu, Surinam, Trynidad i Tobago), jak i w rankingu wolności prasy organizacji Reporterzy bez Granic (wyprzedzają nas m.in. Namibia, Mali, Kostaryka, Ghana i Jamajka).<br /><br />Na pewno warto przy tej okazji zacytować również fragment opublikowanego przez tygodnik „The Economist” raportu o stanie demokracji za rok 2010, w którym stwierdzono między innymi: „Na przykład w Polsce rząd czyni wysiłki, aby podporządkować publicznych nadawców bezpośrednio ministrowi skarbu oraz ograniczyć ich udział w rynku na rzecz przyjaznych władzy prywatnych korporacji medialnych. Zdarzają się kontrowersyjne decyzje sądowe naruszające wolność wypowiedzi oraz nękanie dziennikarzy śledczych przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego”.<br /><br />no można mi Noworudzianinowi nie wierzyć , że PEŁO to organizacja sycylijska z Donem i resztą rodziny , że doprowadzają do katastrofy Polskę ale tą ocenę wydały instytucje z zagranicy gdzie nie ma obowiązku kochania filera <br /><br />do szpitala psychiatrycznego powinni zamknąć całe to PEŁO bo doprowadzili polskie media i gospodarkę i naród na dno

Fot. Urząd Miasta w Kudowie-Zdroju

Kudowa-Zdrój: Mur w Stawie Zdrojowym będzie trzeba zburzyć i wykonać od nowa. Dlaczego? VIDEO

Fot. FB/Jacek Hecht

Radni postulują o budowę nowego szpitala w Kłodzku. Czy jest na to szansa?

Kłodzko: Dokument pokontrolny w sprawie funkcjonowania rodziny zmarłej Hani będzie liczył ok. 600 stron...

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×