REKLAMA

Tajemniczy wypadek

Przygniotło pracowników, firma nabrała wody w usta

Fot. internet

Czy firma Profiline stosuje politykę zamiatania pod dywan? Wypadek był, ale zamiast wyjaśnień, dziennikarze usłyszeli zarzuty o bezpranym rozpowszechnianiu nieprawdziwych informacji

Zgłoszenie o wypadku na terenie firmie ProfiLine w Szalejowie Górnym kłodzka policja otrzymała we wtorek, 7 lipca, kilka minut po godz. 15.00. Metalowa konstrukcja przygniotła dwóch pracowników firmy produkującej okna. Taką informację umieściliśmy we wtorek po godz. 16.00 na portalu Klodzko24.eu. Godzinę później otrzymaliśmy mejla od Igora Jagielskiego z firmy Profiline z żądaniem usunięcia wpisu, bo... rzekomo napisaliśmy nieprawdę. Informacje ściągnęliśmy z portalu do czasu ponownego jej zweryfikowania. Zrobiliśmy to w środę po godz. 9.00. Rzecznik prasowa policji potwierdziła nam, że do wypadku doszło we wtorek, 7 lipca, ok. godz. 15.00 na terenie firmy Profiline w Szalejowie Górnym.
- Poszkodowanych zostało dwóch mężczyzn w wieku 23 i 56 lat. Obaj trafili do Specjalistycznego Centrum Medycznego w Polanicy-Zdroju – mówi Wioletta Matuszewska, rzecznik prasowa kłodzkiej policji. - Młodszy mężczyzna, po przebadaniu, został wypisany do domu, starszy pozostał na leczeniu w SCM-ie – dodaje.
Co w takim razie w naszym newsie z wtorku było nie tak? Postanowiliśmy zapytać o to pana Jagielskiego. Niestety nie chciał udzielić konkretnych informacji na temat tego, co się wydarzyło i dlaczego. Zamiast tego usłyszeliśmy tylko, że w ogóle nie powinniśmy o tym pisać, bo nie mamy do tego prawa, a on zadzwoni i porozmawia sobie z panią rzecznik policji. W związku z tym, że dalej nie wiemy, jak doszło do wypadku i co z zasadami BHP, w środę, 8 lipca, wystąpiliśmy do Państwowej Inspekcji Pracy o zbadanie sprawy.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (5): Tajemniczy wypadek

Obrazek użytkownika Eryka
  • Eryka
  • 08-07-2020

Ostro trzeba się za to wziąć i wyjaśnić.
Obrazek użytkownika Gość
  • Gość
  • 08-07-2020

Błagam skorygujcie te błędy w pisowni!!:)
Obrazek użytkownika Gość
  • Gość
  • 08-07-2020

Nie da się tego czytać. Pisownia =Żenada.
Obrazek użytkownika Olga
  • Olga
  • 09-07-2020

Współczuję tej firmie, że padła ofiarą tego wydawnictwa. Z nieszczęścia ludzi robicie sensację A to już świadczy o Was A nie o tej firmie.
Obrazek użytkownika Al
  • Al
  • 09-07-2020

Sami Państwo podkreślacie, że nie wiecie jak doszło do wypadku. Firme nie chodzi o zamiatanie pod dywan ale o przekaz obiektywnej infornacji o zdarzeniu. Jeżeli pisze się o tak poważnej sytuacji w godzinę od zdarzenia i powołuje się na nazwisko osoby, która jest przed zebraniem informacji, to zakrawa to o zniesławienie. Brak możliwości autoryzacji tekstu pokazuje jaki poziom ma gazeta. Tak więc nie jesteście rzetelni w przekazie.

Fot. UM Nowa Ruda

Burmistrz Tomasz Kiliński gościł u siebie Państwa Katarzynę i Artura Podgórskich, szczęśliwych rodziców noworudzkich trojaczków. Miasto przygotowało upominki dla świeżo upieczonych rodziców, które osobiście wręczył włodarz.
Rozalia, Zofia oraz Franciszek przyszli na świat 10 czerwca i są pierwszymi dziećmi Państwa Podgórskich. Maluchy nie mogły jednak uczestniczyć w spotkaniu, ale jak przekonują rodzice, dzieci czują się dobrze i z dnia na dzień dostarczają nowych wyzwań.

Fot. Gazeta Kłodzka

Autobusy kłodzkiego PKS-u stanęły 21 marca. Wstrzymano wtedy wszystkie kursy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×