REKLAMA

Komisja o koronawirusie

Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Spotkanie komisji zdominowało omówienie aktualnej sytuacji związanej z zagrożeniem epidemicznym wywołanym przez wirus SARS-CoV-2

W Starostwie Powiatowym w Kłodzku pod przewodnictwem Macieja Awiżenia - Starosty Kłodzkiego została zwołana w nowym składzie na lata 2020-2023, Komisja Bezpieczeństwa i Porządku przy Staroście. Komisja składa się z 25 członków, która zbiera się przynajmniej raz w roku, oraz w szczególnych sytuacjach kryzysowych.

W skład komisji wchodzą m.in.: Piotr Marchewka, Waldemar Bicz - radni delegowani przez Radę Powiatu Kłodzkiego, przedstawiciele Komendy PPSP, Straży Granicznej, Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, Kierownik Oddziału ITD w Kłodzku, Prokurator Rejonowy w Kłodzku wskazany przez Prokuratora Okręgowego w Świdnicy, Dyrektor PCPR w Kłodzku, Powiatowy Inspektor Sanitarny, Dyrektor ZOZ w Kłodzku.

Spotkanie komisji zdominowało omówienie aktualnej sytuacji związanej z zagrożeniem epidemicznym wywołanym przez wirus SARS-CoV-2 oraz sprawy związane z ostatnim zagrożeniem powodziowym, które wystąpiło w powiecie kłodzkim. Omówiono dotychczasowe działania służb oraz organizację i koordynację ich działań. Komisja podsumowała, że konieczne będzie wystąpienie do Wojewody Dolnośląskiego z wnioskiem o zwiększenie ilości punktów poboru wymazów do badań na obecność wirusa SARS-CoV-2, ponieważ już w tej chwili, do punktu w kłodzkim szpitalu przyjeżdżają oprócz mieszkańców naszego powiatu, mieszkańcy z powiatu dzierżoniowskiego i powiatu ząbkowickiego. Z tego powodu tworzą się tam bardzo długie kolejki oczekujących na wymaz.

Pozostałymi omawianymi tematami posiedzenia było m.in.:

- przygotowanie służb do okresu zimowego,

- informacja o stanie organizacyjnym i planowanych działaniach GOPR w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa w górach powiatu kłodzkiego w okresie zimowym,

- funkcjonowanie Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego na terenie powiatu kłodzkiego,

- przedstawienie projektu budżetu powiatu na rok 2021 w części dotyczącej zarządzania kryzysowego

- przyjęcie propozycji i planu pracy komisji na rok 2021,

- podsumowanie przez przedstawiciela Policji trwającego przez cały wrzesień programu p.n.: Bezpieczna Droga do Szkoły.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Komisja o koronawirusie

Koronawirus Kłodzko i powiat kłodzki. Nowe zachorowania w ciągu ostatnich 24 godzin. Sprawdź ile osób zachorowało 28 listopada. Przez ostatnią dobę w powiecie kłodzkim zmarły 2 osoby.

Fot. FB/Strajk Kobiet Kłodzko i powiat

Strajk kobiet w Kłodzko. Tym razem pod hasłem: "W imię matki, córki, siostry"

Nowa Ruda, gmina Nowa Ruda, miasto i gmina Radków: wiele wskazuje, że od stycznia będziemy więcej płacić za wywóz odpadów.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×