REKLAMA

Ujawniamy jej szczegóły

Odliczamy ostatnie dni do wyruszenia pieszo w pielgrzymce na Jasną Górę. Ujawniamy szczegóły wyprawy.

W tym roku już po raz 15 odbędzie się Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymi wyruszą 31 lipca, aby 9 sierpnia dotrzeć do Częstochowy. „Ziemia Wałbrzyska” (grupa „6”) wyjdzie z Wałbrzycha z kościoła pw. Świętych Aniołów Stróżów już w poniedziałek, 30 lipca po mszy św. o godz. 11.00. Natomiast główny nurt pielgrzymkowy zainauguruje pielgrzymkę mszą św. o godz. 10.00 w katedrze świdnickiej we wtorek, 31 lipca. Tego samego dnia wyjdzie z Kłodzka grupa „3”, „Ziemia Kłodzka”, po mszy św. o godz. 9.00 w kościele Ojców Franciszkanów w Kłodzku. We wtorek, 1 sierpnia wyruszy grupa „4”, Ziemia Ząbkowicka”. Najpierw o godz. 12.00 zostanie odprawiona msza św. w kościele pw. św. Anny w Ząbkowicach Śl. W czwartek, 2 sierpnia wszystkie nurty pielgrzymkowe połączą się w całość w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bobolicach. Stanie się to na mszy św. o godz. 6.30. Na Jasną Górę pielgrzymi dotrą w środę, 9 sierpnia. Powitanie na wałach rozpocznie się o godz. 7.30, zaś o godz. 9.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu zostanie odprawiona uroczysta msza św. - Tych, którzy nie mogą pójść pieszo zapraszamy, jak zawsze, do grupy „7” Duchowego Uczestnictwa. Niech stanie się zadość pięknemu zwyczajowi, że na ostatni dzień i na ostatnią mszę św. dojeżdżają do Częstochowy pielgrzymi z całej diecezji. Niech to będzie taki wielki dzień jedności naszej diecezji u stóp Pani Jasnogórskiej - zachęca bp Ignacy Dec, który dzień przed zakończeniem pielgrzymki (w środę, 8 sierpnia) poprowadzi o godz. 21.00 Apel Jasnogórski transmitowany przez Telewizję „Trwam” i Radio Maryja.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Ujawniamy jej szczegóły

foto: pixabay.com

Radkowskiej straży miejskiej nie jest obojętny los zwierząt. Tak przynajmniej twierdzą funkcjonariusze, którzy w 2018 r. podjęli 12 interwencji w sprawie zwierząt.

W takim lokalu mieszka trójka małych dzieci

Ten budynek nie ma fundamentów. Nikt nie pamięta, kiedy cokolwiek tu remontowano. Ściany pękają. Mieszkań dogrzać nie można, a ściany od podłogi do sufitu pokrywa grzyb. Lokatorzy rozkładają ręce i proszą o jedno - o godne warunki do życia.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×