REKLAMA

Skatował na śmierć

foto ilustracyjne pixabay.com

O tej sprawie było głośno dwa lata temu. Latem 2018 r. jeden z mieszkańców Nowej Rudy na śmierć skatował swojego czworonoga.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło przez pijaństwo. 51-letni mieszkaniec Nowej Rudy w chwili, gdy katował swojego czworonoga miał trzy promile alkoholu w organizmie. Dramat rozegrał się 14 lipca 2018 r. W tym dniu 51-latek w brutalny sposób pozbawił życia swojego 9-letniego psa rasy mieszanej. Mężczyzna miał zadać psu szereg kopnięć w wyniku których pies doznał urazu wielonarządowego, wstrząsu hipowolemicznego (podczas którego dochodzi do gwałtownego spadku ciśnienia, a następnie do niedotlenienia narządów) i wylewów. Zwierzę nie miało szans na przeżycie. Policję o tym dramacie powiadomiła żona mężczyzny. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce zdarzenia zastali w rejonie pomieszczeń gospodarczych kompletnie pijanego mężczyznę oraz uśmierconego czworonoga. Pierwsze policyjne czynności w tej sprawie mundurowi podjęli 19 lipca, czyli po pięciu dniach od zdarzenia. W postępowaniu przygotowawczym, przesłuchiwany w charakterze podejrzanego, 51-latek przyznał się do popełnienia czynu. Powiedział, że co do jego winy nie ma żadnej wątpliwości, ale odmówił składania wyjaśnień. Jeden z świadków twierdził, że to było nagłe zdarzenie. Pies miał skoczyć do swojego właściciela, a ten wpadł w furię i psa skatował.

Surowy wyrok?

Wyrok zapadł 14 marca 2019 r. w Sądzie Rejonowym w Kłodzku. Mężczyzna został skazany na sześć miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania kontrolowanej pracy na cele społeczne, po 25 godzin miesięcznie. Zwyrodnialec został też zobowiązany do wpłacenia 1 000 zł na rzecz Fundacji „Mrunio”.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Skatował na śmierć

O leczniczym działaniu konopii siewnych, a także pomaganiu ludziom w ciężkich chorobach rozmawiamy z właścicielkami sklepu Konopna Farmacja w Dzierżoniowie.

Fot. KPP Kłodzko

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy podczas akcji ”Prędkość” kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×