REKLAMA

Nowe miejsca pracy

Morat Swoboda Motion otwiera nową fabrykę w Nowej Rudzie-Słupcu.

16 sierpnia na noworudzkiej podstrefie odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowego zakładu. Na zaproszenie Inwestora w uroczystości wziął udział burmistrz Tomasz Kiliński. Władze grupy Franz Morat wspomniały rozpoczęcie współpracy z Miastem Nowa Ruda w 2014 r., dzięki której to właśnie teren noworudzkiej podstrefy został wybrany na miejsce inwestycji. Trwająca od lat współpraca z samorządem oraz warunki stworzone przez władze miasta dla Inwestora owocują obecnie kolejnymi inwestycjami. Morat Swoboda Motion to nowa inwestycja grupy Franz Morat, która od lipca 2015 r. prowadzi z powodzeniem zakład montażowy w Nowej Rudzie dla sektora technologii napędu. Nowa fabryka powstanie w sąsiedztwie już istniejącego zakładu Framo Morat przy ul. Spacerowej. Zakończenie prac planowane jest w lutym 2019 r.
Natomiast rozpoczęcie produkcji zaplanowane jest w czerwcu 2019 r. Docelowo zakład zapewni ok. 70 nowych miejsc pracy. Całość inwestycji szacowana jest na kwotę 20 mln euro. Wartość inwestycji w sam park maszynowy to aż 13,5 mln euro.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Nowe miejsca pracy

Chcą rozpocząć renowację obrazu Św. Walentego w Bazylice Wambierzyckiej. Na pierwszy etap prac renowacyjnych potrzebne jest 15 tys. zł. Całkowity koszt renowacji szacowany jest na ok. 40 tys. złotych.

foto: pixabay.com

Radkowskiej straży miejskiej nie jest obojętny los zwierząt. Tak przynajmniej twierdzą funkcjonariusze, którzy w 2018 r. podjęli 12 interwencji w sprawie zwierząt.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×