REKLAMA

Nowe miejsca pracy

Morat Swoboda Motion otwiera nową fabrykę w Nowej Rudzie-Słupcu.

16 sierpnia na noworudzkiej podstrefie odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowego zakładu. Na zaproszenie Inwestora w uroczystości wziął udział burmistrz Tomasz Kiliński. Władze grupy Franz Morat wspomniały rozpoczęcie współpracy z Miastem Nowa Ruda w 2014 r., dzięki której to właśnie teren noworudzkiej podstrefy został wybrany na miejsce inwestycji. Trwająca od lat współpraca z samorządem oraz warunki stworzone przez władze miasta dla Inwestora owocują obecnie kolejnymi inwestycjami. Morat Swoboda Motion to nowa inwestycja grupy Franz Morat, która od lipca 2015 r. prowadzi z powodzeniem zakład montażowy w Nowej Rudzie dla sektora technologii napędu. Nowa fabryka powstanie w sąsiedztwie już istniejącego zakładu Framo Morat przy ul. Spacerowej. Zakończenie prac planowane jest w lutym 2019 r.
Natomiast rozpoczęcie produkcji zaplanowane jest w czerwcu 2019 r. Docelowo zakład zapewni ok. 70 nowych miejsc pracy. Całość inwestycji szacowana jest na kwotę 20 mln euro. Wartość inwestycji w sam park maszynowy to aż 13,5 mln euro.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Nowe miejsca pracy

foto: Fundacja Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody

Trzy miesiące pozostały właścicielowi zamku w Ratnie Dolnym na zrealizowanie obowiązków jakie nałożył na niego konserwator zabytków. To chyba nierealne, więc co wtedy?

foto: pixabay.com

Będzie podwyżka, ale nie wiadomo jeszcze kiedy i jak duża. Już niedługo mieszkańcy miasta i gminy Radków zapłacą więcej za odprowadzenie ścieków. A podwyżka cen wody - jak zapewnia Michał Punda, prezes Radkowskich Usług Komunalnych - będzie jedynie symboliczna.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×