REKLAMA

Płacimy więcej za wodę

Od 19 czerwca mieszkańcy miasta i gminy Nowa Ruda, Kamieńca Ząbkowickiego, miasta i gminy Bardo oraz Gorzuchowa i Święcka w gminie Kłodzko płacą więcej za wodę i ścieki.

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Nowej Rudzie ustalił nowe ceny za pobieranie wody i odprowadzanie ścieków na okres trzech lat dla mieszkańców miasta i gminy Nowa Ruda, Kamieńca Ząbkowickiego, miasta i gminy Bardo oraz Gorzuchowa i Święcka w gminie Kłodzko. Nowe stawki zaproponowane przez noworudzkich wodociągowców zatwierdził już dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. W praktyce, dla mieszkańców oznacza to nic innego, jak podwyżki. Ceny wody i ścieków z roku na rok będą coraz wyższe.
Na trzy lata
5,15 zł netto, czyli 5,56 zł brutto za metr sześcienny wody. Tyle od 19 czerwca będziemy płacić przez pierwsze dwanaście miesięcy. Kolejny rok to kolejny wzrost cen do 5,34 zł netto, czyli 5,77 zł brutto za metr sześcienny wody. W trzecim roku będzie to już podwyżka do 5,54 zł netto, czyli 5,98 zł brutto. Każdy rok to wzrost cen wody o 20 groszy. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku odprowadzania ścieków. Za ścieki mieszkańcy w tym roku będą płacić 5,59 zł netto, czyli 6,04 zł brutto za metr sześcienny. Za rok będzie to już 5,71 zł netto, czyli 6,17 zł brutto. Natomiast za dwa lata 5,85 zł netto, czyli 6,32 zł brutto.
Ile do tej pory?
Dotychczasowe taryfy obowiązywały od 1 maja 2017 r. do 30 kwietnia tego roku. Ich ważność przedłużono jednak do 19 czerwca, do dnia zatwierdzenia nowych cen przez Wody Polskie. Do tej pory za metr sześcienny wody płaciliśmy 4,95 zł netto, czyli 5,35 zł brutto. Natomiast za metr sześcienny ścieków 5,23 zł netto, czyli 5,65 zł brutto.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Płacimy więcej za wodę

Chcą rozpocząć renowację obrazu Św. Walentego w Bazylice Wambierzyckiej. Na pierwszy etap prac renowacyjnych potrzebne jest 15 tys. zł. Całkowity koszt renowacji szacowany jest na ok. 40 tys. złotych.

foto: pixabay.com

Radkowskiej straży miejskiej nie jest obojętny los zwierząt. Tak przynajmniej twierdzą funkcjonariusze, którzy w 2018 r. podjęli 12 interwencji w sprawie zwierząt.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×