REKLAMA

Nie postawią znaku

Znak „ustąp pierwszeństwa” nie pojawi się przy wyjeździe z marketu Dino przy ul. Piłsudskiego w centrum Nowej Rudy. Nie pozwala na to ministerialne rozporządzenie.

Kierowcy chcieli, aby na skrzyżowaniu przy ul. Piłsudskiego pojawiło się dodatkowe oznakowanie, bo wjeżdżający na drogę główną z parkingu sklepu Dino są zdezorientowani. Brakuje - jak mówią - znaku ustąp pierwszeństwa przejazdu. Kłodzki Zarząd Dróg Powiatowych, który od lipca zarządza tą drogą sprawdzał, czy znak w tym miejscu postawić może. Okazuje się, że nie. - Znak A-7 „ustąp pierwszeństwa” zgodnie z rozporządzeniem ministrów infrastruktury ustawiany jest w obrębie skrzyżowania, a istniejący wjazd do Marketu Dino nie stanowi skrzyżowania - przekonuje Stanisław Sijka, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych. - Zgodnie z przepisem nie może być oznakowany znakiem A-7 - zaznacza Sijka. Warto też pamiętać, że parking Dino jest drogą wewnętrzną i z przepisów jasno wynika, o czym powinien wiedzieć każdy kierowca, że jak wyjeżdża z drogi wewnętrznej, to automatycznie musi ustąpić pierwszeństwa.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Nie postawią znaku

Obrazek użytkownika mieszkaniec
  • mieszkaniec
  • 30-10-2020

Polecam Art. 1 ust 2 pkt. 2 ustawy prawo o ruchu drogowym.

Fot. Zbigniew Waluś

Szpital w Kłodzku ma dostać od starostwa powiatowego prawie 3 miliony złotych na pokrycie strat związane z jego funkcjonowaniem.

Fot. FB/Maciej Awiżeń

Starosta Maciej Awiżeń: wojewoda zadziałał i obecnie nawet 4 karetki WOT zbierają zaległe wymazy z terenu powiatu

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×