REKLAMA

Do odkrycia na nowo

Portal internetowy z Krakowa pisze o Nowej Rudzie i zachęca do odwiedzenia naszego miasta. Jak mówi Piotr Wojnarowski, autor artykułu, w Nowej Rudzie można się zakochać.

To była wspólna inicjatywa właścicielki Dawnej Kopalni w Nowej Rudzie, Barbary Korbas i Elżbiety Bisikiewicz z Informacji Turystycznej Urzędu Miasta, które zorganizowały Press Forum, na które zaprosiły dziennikarzy z całej Polski. Cel był prosty - dotarcie do różnych mediów i promocja miasta. W forum uczestniczyli nie tylko dziennikarze, ale też wykładowcy akademiccy i podróżnicy. Efektem spotkania jest chociażby artykuł promujący Nową Rudę, zachęcający do odkrycia jej na nowo. - To jest inicjatywa noworudzka. Panie Barbara Korbas i Elżbieta Bisikiewicz zaprosiły dziennikarzy m.in. z Krakowa i z Warszawy, abyśmy mogli Nową Rudę poznać i trochę się w niej zakochać - mówi nam Piotr Wojnarowski, autor artykułu o Nowej Rudzie opublikowanego na infokrakow24.pl - Nowa Ruda to miejsce, gdzie czas płynie i to widać po inwestycjach, widać postęp i to, że dzieje się dużo. Pojawiają się też perspektywy wydobycia najlepszego węgla na świecie, w związku z tym to może być nowy impuls. Jednocześnie jest to miasto, gdzie panuje klimat - emocjonalny, kulturowy. Miasto ma fantastyczną architekturę. Co kawałek można potknąć się o kamienie historii - dodaje dziennikarz. Te kamienie historii są zdaniem Piotra Wojnarowskiego kamieniami bardzo atrakcyjnymi. Są tu miejsca naznaczone historią. Doceniają to turyści i goście z zewnątrz. Dlaczego zatem my - rodzimi mieszkańcy, tego piękna i walorów naszego miasta i życia w nim nie doceniamy? - To się wiąże z komfortem życia. Jak my przyjeżdżamy z zewnątrz to jest to naturalne, że widzi się same dobre strony. My smakujemy te emocje, które są emocjami wyjątkowymi - mówi Piotr Wojnarowski. - To nie jest tylko przypadek Nowej Rudy, to jest przypadek każdego miasta - dodaje Wojnarowski. Goście, którzy odwiedzili miasto spróbowali m.in. lodów w Białej Lokomotywie, pojechali samochodami terenowymi na Wielką Sowę i zwiedzili sztolnie na Włodarzu. - Nie skupialiśmy się tylko na samym mieście, ale pokazaliśmy miasto i okolice, żeby goście mogli napisać o wszystkim - mówi Elżbieta Bisikiewicz z Informacji Turystycznej w Nowej Rudzie. - Były to osoby praktykujące, zrobione zdjęcia poszły w świat. Jeden z gości był krytykiem kulinarnym, więc będąc w miejscach odwiedzanych, obserwował jakie jest jedzenie i jak jest podawane i podpowiadał co można byłoby np. wprowadzić. I tak np. pani Basia Korbas w swojej restauracji wprowadziła dania zgodne z podpowiedziami, pasujące pod jej atrakcję - dodaje Bisikiewicz.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Do odkrycia na nowo

Obrazek użytkownika Kot w butach
  • Kot w butach
  • 13-09-2019

Niech przyjadą w zimie to poczują klimat zwłaszcza tam gdzie burmistrz mieszka

Wznowiono rozmowy o reaktywacji linii kolejowej prowadzącej ze Ścinawki Śr. przez Tłumaczów do Broumova. W ubiegłym tygodniu Jan Bednarczyk rozpoczął konsultacje w tej sprawie.

foto ilustracyjne

Kamienie, dziury, błoto i jedna wielka tragedia. Tak mieszkańcy Ścinawki Dolnej mówią o drodze przebiegającej koło byłej cegielni, a prowadzącej do ich domów. Pytają też burmistrza: kiedy obiecany remont?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×